Noční hudba

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Ikar - 1999
ISBN: 80-7202-496-5

Ikar (1999) 80-7202-496-5 262

Caryho sestra Laura neutonula v rozbouřeném moři. Byla zachráněna. Toto šokující zjištění probouzí již vyhaslou naději v Caryho srdci, ale v zápětí ho opět čeká hořké zklamání. A tak pouze ze sestřina deníku se dozvídá podrobnosti jejího tragického příběhu. Laura se hluboce zamilovala. Byla to láska na první pohled a vyvoleným se stal nový spolužák Robert Royce, který se přistěhoval na Cape Cod s rodiči. Oba mladí lidé prožili krásné chvíle neskonalé radosti, zdálo se, že jejich lásce nestojí nic v cestě. Avšak zanedlouho bylo jasné, že opak je pravdou, a jejich štěstí nemělo dlouhého trvání, neboť zasáhla Lauřina babička Olivia. Tato tvrdá a nekompromisní žena vládla celému rodu a nemilosrdně ovlivňovalo osudy svých nejbližších. Slova jako láska, štěstí a důvěra už dávno vymazala ze svého slovníku, pokud je někdy vůbec znala. Zakáže Lauře se s Robertem stýkat, protože není pro Loganovu rodinu společensky dost dobrý. Olivia totiž už své vnučce naplánovala život podle svých představ. Laura se nevzdává a schází se s Robertem tajně, krutý osud však na sebe nenechá dlouho čekat. Jednoho dne vydává rozbouřené moře trosky plachetnice, na níž si Robert s Laurou vyjeli, a tak jsou všemi považováni za mrtvé. Jediná Olivia zná pravdu... (Založil/a: manekyna.myska)

Monika Rodriguez
  8. 2. 2016, 11:46
Kniha se mi líbila tak půl napůl. První část, kde jsme se dozvěděli jaké to bylo v rodině Laury před jejím zmizením byla fajn. Ale potom "zápisky z deníku" druhá půlka knihy, která se odehrávala v psychiatrické léčebně, byla docela nudná. Dalo by se to shrnout do pár stránek a klidně bych to lupla ještě do 3.dílu.