Originální název: Heřmánkové údolí
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4636-6

Moba (2012) 978-80-243-4636-6 255

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší karty než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. (Založil/a: al-ma)

Introvert
  26. 5. 2015, 15:46
Hodně, hodně moc se mi to líbilo... Knížka je psaná velmi nekomplikovaným stylem, ale je čtivá a popisovaný příběh mě až nečekaně oslovil. Příběh o ženě, která se nenechala zdeptat nepřízní osudu, ale díky ní se stala silnou a samostatnou, schopnou postarat se o sebe a o své děti. Tak nějak jsem asi právě teď potřebovala číst zrovna něco takového a jestli potřebujete pohladit po duši, s touhle knížkou neuděláte chybu.
Tyet
  23. 10. 2014, 16:31
Slušně napsaný, čtivý příběh i když několik závěrečných kapitol už se mi jevilo dosti rozpačitě. Tolik alkoholu se snad nevypilo ani v dílech Paula Verlaina.
Nifrea
  2. 1. 2016, 19:53
Už dlouho jsem žádnou knížku nepřečetla během jediného dne, ale tady s tou to šlo snadno a moc jsem si to užila! Nemám absolutně co vytknout. Vypravěčský styl je chytlavý, napínavý a nepostrádá nic z toho, co mám v knížkách ráda. Škoda, že každá knížka je jednou dočtena, ale už se těším na další z dílny této autorky.
niknikita
  24. 9. 2014, 9:54
Kdyby tento neuvěřitelný příběh nebyl pravdivý, nikdy bych nevěřila, že se stal.Není napsaný květnatým slohem, ale doba ve které se odehrál měla k romantice hodně daleko a velká většina tehdejších lidských osudů by si zasloužila, aby se na ně nezapomnělo.
pshulis
  9. 11. 2012, 14:32
Měla jsem na tuto autorku trochu zkreslený názor - řadila jsem ji mezi spisovatelky nenáročných romantických příběhů. Tahle kniha mě překvapila jak námětem (neveselá poválečná léta našeho pohraničí), tak i zpracováním. Děj, který má tempo a spád a kde nemusí vše končit happyendem asi není typický pro červenou knihovnu. Jediné, co knihu odlišuje od "těžších" společenských románů je určitá schematičnost až přímočarost hlavní postavy, z níž se takto stává trochu superžena...
Tinka0112
  4. 1. 2016, 21:27
Knihu jsem přečetla jedním dechem po příchodu z práce, i když jsem díky ní zanedbala všechny domácí povinnosti. Prostě ji nešlo odložit, musela jsem vědět, jak to s hrdinkou dopadne. Příběh mě doslova pohladil po duši a načerpala jsem z něj energii do dalšího shonu. Můžu jen doporučit.