Křeček Ferda vypravuje

Křeček Ferda vypravuje Originální název: Freddy. Ein wildes Hamsterleben

Amulet - 2001
ISBN: 80-86299-83-X

Amulet (2001) 80-86299-83-X 118

O tom, co vše dokáže zlatý křeček, by mohli vyprávět všichni, kteří tohle zvíře mají nebo někdy měli doma. Ale to, co umí Ferda, zatím ještě žádný křeček nedokázal. Spolu se svou paní - sedmiletou Sofií, se totiž naučil číst a psát! A proto se rozhodl, že napíše knihu, v níž zachytí své dosavadní zážitky a zkušenosti, aby lidé - hlavně ti malí, křečkům lépe rozuměli. Až si Ferdovo vyprávění přečtete, zjistíte, že v učebnicích biologie, by se měly přepsat celé kapitoly o zlatých křečcích. (Založil/a: al-ma)

Dietlof Reiche Dietlof Reiche
*??.??.1941

Veve721
  22. 9. 2016, 14:33
Jedna z nejlepších knížek mého dětství. Je mi už 22 let a doteď si pamatuju, jak mě knížka o chytrém křečkovi dostala. Smála jsem se, byla dojatá a nemohla se od ní odtrhnout, Úžasné dílko. Doufám, že ji někdy seženu i do svojí knihovničky, ať můžu dát mojim budoucím dětem do ruk takovou skvělou dětskou knížku. Jen lituju, že jsem jako malá nevěděla, že existuje i druhý díl. Hned bych si v knihovně půjčila i ten. :/ Dávám 5 hvězdiček, protože si myslím, že je málo takhle originálních zábavných knížek pro malé čtenáře. ;)