Neznámé slasti

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Plus - 2012
ISBN: 978-80-259-0128-1

Plus (2012) 978-80-259-0128-1 352

Soumrak rockové hudby bývá předpovídán periodicky už pětatřicet let, zatím však zjevně nenastal. Jeden z autorů úspěšného titulu a televizního cyklu „Bigbít“, Vojtěch Lindaur, vydává tentokrát obsáhlé svědectví o vývoji rockové hudby ve světě, od poloviny 70. let do současnosti. Na knize, která zachycuje rockové revoluce především v čase jejich zrodu a zařazuje je do dějinných i žánrových souvislostí pracoval s přestávkami bezmála sedmnáct let. Sám o Neznámých slastech říká: „Chtěl jsem si v hlavě utřídit, co se vlastně v rocku dělo od nástupu punku a děje se dosud a taky proč se to tak děje. Impulsem byl prodavač v největším londýnském hudebním knihkupectví Virgin Megastore, který na můj dotaz po takové knize s úšklebkem pravil: ,To byste si ji musel napsat sám´.“ A tak se také stalo.

Knihu, která je bohatě fotograficky vybavena, graficky upravila a ilustrovala autorova dcera Magdaléna, která s ním coby fotografka absolvovala několik obřích festivalů v Glastonbury, jednoho z podstatných inspiračních zdrojů Neznámých slastí. (Založil/a: al-ma)