Medvídek s falešným srdcem

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4618-2

Moba (2012) 978-80-243-4618-2 256

Bývalý detektiv z oddělení vražd Brad Lyon a jeho žena Ashleigh se v penzi s potěšením čile věnují podnikání: výrobě plyšových hraček. Dokonce vezmou své tygříky a medvídky na cestu do Baltimoru, který je dějištěm úspěšné medvědí show. Když se však vysloužilý policejní důstojník Brad stane svědkem rozepře mezi manželským párem, který vyrábí nesmírně populární "veselé andělské medvídky", vycítí ve vzduchu cosi zlověstného. Jeden z designérů obviní dvojici, že mu ukradla jeho nápad. Napětí mezi aktéry je tak veliké, že designérka dostane astmatický záchvat. Po použití inhalátoru se chytí za krk a zemře... (Založil/a: al-ma)

John J. Lamb John J. Lamb
*1955

Tuleník
  4. 6. 2012, 14:00
Ještě lepší, než první ze série.

Humor přitvrdil a zhoustl - byly tu pasáže, které jsem musela manželovi přečíst nahlas, aby věděl, čemu se pochechtávám.

Stavba detektivky vůči čtenáři velmi vstřícná - bere ho za člena týmu. (nesourodému i bez něj, takže tam skvěle zapadne).

Velmi kreativní prostředí medvíkománie.

Výborně odhalené charaktery postav, ze kterých Vám může být smutno na duši. Ale přiznejme si - i takové lidé mezi námi jsou....

Nebýt toho překladatelského a korektorského šlendriánu, který mě opravdu naštval by to pro mne byla nejpříjemnější kniha posledních dnů. Přesto - těším se na pokračování série (a prosím překladatele a korektora, aby se snažili) :o)