Smutný medvídek

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4615-1

Moba (2012) 978-80-243-4615-1 278

Vysloužilý policejní důstojník ze San Franciska Brad Lyon se usadil se svojí ženou Ashleigh v horách ve Virginii, aby zde vedli poklidný život a věnovali se své největší zálibě - sbírání a výrobě plyšových medvídků. Ale i v jejich zapomenutém městečku se toho děje až až... (Založil/a: al-ma)

Tuleník
  3. 6. 2012, 11:45
Neobvykle vystavěná detektivka, důsledně promyšlená a dávající čtenáři šanci tipovat vraha i postup pátrání. Téměř úplně se obešla bez páchání násilí na vyšetřovateli, zatímco slovních útoků najdeme docela dost.

Jsem spokojená s vykreslením charakterů a vzájemných vazeb hrdinů, líbí se mi nenásilný letmý pohled do jejich různorodých psyché a motivací. Není tu nikdo s nadpřirozenými schopnostmi ani možnostmi, žádné zázračně morálně silné charaktery - všichni jsou naprosto uvěřitelní.

Popisy krajiny nejsou detailní a neunavují, ale kdyby jim člověk věnoval více pozornosti, jistě si ve své fantazii dokáže podle popsaného vykreslit báječnou krajinu. já tuhle potřebu neměla.

Bez ohledu na popisovaný malebný kraj byl pro mě důležitější děj, který má švih, spád a logiku. Život plyne velmi přirozeně a nenechá se narušit ani vraždou části zkorumpovaného a vzájemně se vydírajícího propletence.

A abych nezapomněla - obrovské plus a palec nahoru dávám autorovi za skvělý cynický humor - ten mám ráda! Jen houšť!

Rozhodně doporučuji - oddechová detektivka psaná příjemným stylem. Těším se na pokračování!