Zpráva z Hádu

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Laser-books - 2012
ISBN: 978-80-7193-345-8

Laser-books (2012) 978-80-7193-345-8 448

Kosmická loď Proserpina je už takřka u cíle své cesty, ve sluneční soustavě delty pavonis, kde doufá nalézt planetu vhodnou ke kolonizaci. Třicet tisíc cestujících se probouzí z kryospánku, aby byli vzápětí postaveni před strašné zjištění - jejich loď je na kolizním kurzu s obří kometou a srážka je neodvratná.
Waco Teirange, navigátor a z nutnosti i kapitán lodi má před sebou nelehký úkol zachránit Proserpinu, osadníky i misi. Než dorazí k vysněné planetě, musí přežít ledové peklo zvané Hádes.
Napínavá a skvěle napsaná sci-fi nadané mladé autorky Edity Dufkové v sobě spojuje to nejlepší z klasiky žánru a moderních trendů. Příběh nepostrádá důmyslnou zápletku, poutavé lidské osudy, zajímavé technické poznatky a fundovaná řešení problémů. (Založil/a: Miss Utahraptor)

Edita Dufková Edita Dufková
*16.03.1981

Slarque
  28. 5. 2014, 15:24
Hard sci-fi jako řemen! V době, kdy spisovatelé utíkají do nesmyslných fantastických světů, ve kterých platí jejich zákony, včetně přírodních, mladá česká autorka napíše sci-fi, ve které se to hemží astrofyzikou a dalšími netriviálními vědními obory. Jedno z nejpozitivnějších literárních překvapení posledních let.
Loks
  8. 1. 2014, 18:34
Přiznám se, že jsem od tohoto díla moc nečekal už jen z hloupého předsudku že autorem je česká spisovatelka. Tímto se ale Editě Dufkové hluboce omlouvám, protože tohle hard sci-fi si mě naprosto získalo. Výborně a čtivě napsáno, přitom skvěle zvládnuté vědecké pasáže a psychologie postav. Výborná kniha, doporučuji všem sci-fi fandům.