Rolf zálesák

Rolf zálesák Originální název: Rolf in the Woods

Leprez - 1997
ISBN: 80-86061-09-4

Leprez (1997) 80-86061-09-4 254

Dobrodružství zálesáka Rolfa, Indiána Quoanaba a psa Skúkuma od zakladatele woodcrafterského hnutí E.T. Setona. Kniha vypráví o přátelství bělošského chlapce Rolfa Kitteringa s Indiánem Quonabem, pod jehož vedením se z Rolfa stane neohrožený a ušlechtilý člověk, který se naučí milovat přírodu a rozumět jí. Když vypukne válka mezi Anglií a americkými koloniemi, Rolf a Quonab se stanou kurýry ve službách americké armády a prokážkou své vlasti cenné služby. (Založil/a: Mifeet)

cheyene
  4. 8. 2010, 22:01
Rolf zálesák je opět kniha, kterou jsem dočetl až na druhý pokus...poprvé jsem ji odložil, jelikož začátek mi přišel nudný a styl E. T. Setona mi neseděl. Když jsem se k ní však vrátil, byl jsem ohromen, jak úžasná kniha tohle je!
Aesculap
  10. 1. 2013, 22:01
Kniha Rolf zálesák byla první z řádky titulů, které jsem jako kluk začal číst. A byla jedna z nejlepších. Jsem rád, že tento svazek je doposud v mé knihovně a mohu z něj předčítat svému dnes 14-letému synovi. Září mu oči, stejně jako mně před 35 lety..