Dcera kostí a dýmu

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3442-7

Knižní klub (2012) 978-80-242-3442-7 368

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne. (Založil/a: LeaLea)

#magie
Laini Taylor Laini Taylor
*??.??.1971

anishta
  29. 9. 2015, 20:20
Nebylo to špatné, některé úseky byly napínavé, občas vtipné, ale nepřesvědčilo mě to abych se pustila do dalšího dílu, možná časem.
LeaLea
  3. 5. 2014, 12:55
Tvrdili, že je to andělská série, která změnila jejich názor na současný literární boom kolem těchto okřídlených stvoření. Tentokrát měli pravdu. Příběh odvěké války mezi chimérami a anděly mě oslovil. Je to smutné i veselé, nijak přehnané romantické, a docela slušná jízda. Zoubky a vyvanutí se mnou dokázaly pohnout. K tomu všemu je zábava sledovat, jak americká autorka zápolí s prostředím Prahy, kterou osobně nikdy nenavštívila, a se jmény českých teenagerů.
pegerren
  22. 2. 2013, 16:16
Kniha se mi moc líbyla. Na 5 hvězdiček to sice není, ale i tak jsem nadšená. Je to zas něco jiného, nové druhy postav, Praha očima americké spisovatelky a originální pozadí příběhu. Příběh Madrigal a Akiry mohl vystačit na jednu samostatnou knihu, Karou a její příběh byl dobrý, ale myslím, že Madrigal a její osud by stál zato rozepsát to pořádně. Člověk by si i více čuchl k atmosféře chyméřího světa. Akivu se mi moc nepodařilo z knihy poznat-to je škoda-pořád jen o osudové přitažlivosti a nějaké vnitřní magii, ale né tak, aby to k němu vtáhlo i čtenářku podle jeho reakcí, chování a slov jak to bývá u podobných knih.
trynitrix
  9. 7. 2012, 10:48
Kniha nebyla špatná ale znám lepší ale svým způsobem příběh byl dobrý čtivý jen v některých věcech jsem byla mimo i když pak vysvětlení tam pak ke konci je. Taková oddychovka :-) hlavně se mi tam líbilo to popsání Prahy, konečně si nás někdo vybral do fantasy knihy :-)
aknela
  28. 8. 2015, 14:17
Kniha se mi líbila. Konečně žádní upíři :-D Do knihy jsem se celkem rychle začetla. I když uprostřed napětí někam vyprchalo, vše napravila poslední část, kdy si Karou vzpomene na svůj minulý život a zjistí, že není člověk ale chiméra, na seznámení s Akivou a jejich lásku. Byla jsem též nadšena z toho, že se část příběhu odehrává v našem hlavním městě :-) Hrozně sympatická mi byla postava Zuzany :-)
susiesant
  16. 6. 2014, 18:54
Knížka byla pĕkná, ale ke konci jsem se bohužel začínala nudit. K mojí smůle jsem přišla na "tajemství" ohlednĕ Karou už v půlce. I tak byl nápad s chimérami neotřepaný. Strašnĕ se mi líbilo prostředí Prahy, to mĕ fakt dostalo. :)