V šeru dávných věků

V šeru dávných věků Originální název: V šeru dávných věků

Albatros - 1972

Albatros (1972) 142

Od pradávných dob přicházeli lidé k řece Vltavě a usazovali se na jejích březích.
Na místě dnešní Prahy a v jejím nejbližším okolí nebylo ještě před třemi čtyřmi tisíci a ještě více lety kamenného zděného města, ale několik osad tu stálo přece.
Nebylo silnic, ani ujetých cest. Kraj měl vzezření divočiny. Jen kolem osad prosvětlovaly husté tmavé lesy vykácené vypálené mýtiny a po kopcích se táhly pastviny.
V době, o které budeme vypravovat - asi dvanáct se let před naším letopočtem - žil zde zchudlý národ. Nevíme ani, jak s jmenoval, ale zdá se, že jeho příslušníci byli potomky starého slavného lidu, který již několik se let přebýval v českých krajích.

cheyene
  9. 9. 2010, 18:22
Další příjemná a apovedená štorchovka, která se skládá z několika příběhů, které se vesměs nakonec prolnou. Všechny byly pěkné a čtivé, avšak celkově jako knížka od tohoto autora slabší dílo. Má lepší.