Staré pověsti pražské

Levné knihy KMa - 2000
ISBN: 80-86425-47-9

Levné knihy KMa (2000) 80-86425-47-9 224
Agave (1999)

Spisovatel Adolf Wenig sesbíral pověsti a zkazky zaznamenávající významné i drobné příhody ze staré Prahy, z nichž některé vycházejí ze skutečných historických událostí, jiné jsou dílem fantazie. Tyto pověsti roztřídil do šesti oddílů podle jejich dějiště, nejstarších pražských čtvrtí. Čtenář tak prochází krok za krokem celou historickou Prahou a prožívá známé i méně známé příběhy, které psaly dějiny tohoto města. (Založil/a: Mifeet)

gabin
  12. 10. 2012, 15:27
Pohádky, pověsti, báje, legendy a mýty miluju, ať jsou odkudkoli, tedy i z Prahy:-)Magické, fundovaně a krásně napsané a také krásně ilustrované (Mikoláš Aleš). Aktualizace 2014: četla jsem s požitkem znovu a teprve tentokrát jsem si prosím všimla roku vydání: 1972! a to mě vzhledem k mnoha obratům typu: Svatovítská katedrála bude dokončena, až národ český bude opět svobodný (volná citace po paměti), naprosto šokovalo!Já jsem si podle až staromilského jazyka myslela, že to je x-té vydání knihy z 19. století....O to výše knihu hodnotím!
sicco
  26. 4. 2015, 11:21
Dobře napsáná kniha a "staročeský" sloh nebyl na škodu. Pověsti jsou po většinou zajímavé, ale určitě nejsou psané pro děti.