Moudrý Nathan

Moudrý Nathan Originální název: (Nathan der Weise

(Založil/a: Samuel)

Seňorita Eskimo
  6. 8. 2015, 11:45
Je úplně fuk, jestli jste Žid, Muslim nebo Křesťan, stejně nikdy nevíte, kdo může být nakonec váš strejda.
Co do čtivosti to velký skvost není a některé pohnutky postav jsou pro dnešního člověka (teda aspoň pro mě) těžko pochopitelné, ale to už tak nějak patří ke všem dramatům toho období. Oproti Středověku je to nádhera, rozsah není neúnosný a všechny dialogy se dají přečíst bez utrpení.
Martin
  21. 7. 2012, 12:22
V originále téměř nečitelné, dokonce i mí němečtí spolužácí s tím měli problémy. Spousta slov je dnes používána v jiném slova smyslu a zbytek má pozměněné koncovky, což případné hledání ve slovníku dost komplikuje. Hlavní myšlenka knihy se mě příliš nedotkla, zdá se mi poněkud jednoduchá a na dnešní dobu nezajímavá. Otázkou je, jesti by měl čtenář přihlížet na dobu vydání a žasnout nad tím, že se už tak dávno našel někdo, kdo měl "moderní" názory, a nebo na knihu nahlížet z moderní doby. Já jsem ji četl jen v němčině a nenatchla mě.