Originální název: Z Čech až na konec světa

ISBN: 978-80-7497-151-8

Akcent (2016) 978-80-7497-151-8 120
Státní pedagogické nakladatelství (1965) 140
Šulc-Švarc (1948)

Vyprávění o diplomatické cestě, kterou podnikl za vlády Jiřího z Poděbrad pan Lev z Rožmitálu se svou družinou do západní a jižní Evropy. (Založil/a: Mifeet)

Alois Jirásek Alois Jirásek
*23.08.1851 - †12.03.1930

Ninuška
  3. 7. 2012, 16:12
"Viděl jsem kraje rozkošné, vpravdě rajské, města překrásná, hrady výstavné, poklady a všeliká umění lidská, ale věřte, že nejkrásněji je ve vlasti"... Tato slova se mi vryla hluboko do paměti a kniha sama o sobě také. Hezký příběh popisující část Evropy v 15. století.
Adamodry
  17. 2. 2012, 11:40
Tato Jiráskova kniha pro děti až překvapivě dobrá. Nejspíš za to může vysoká epičnost a celé zpracování cesty.
elenče
  21. 1. 2012, 20:30
Jirásek skvěle přepsal pozdně středověký cestopis a uzpůsobil ho dětským čtenářům. V dnešní době, kdy cestování za hranice země, už není ničím zvláštním, možná něco ztratil ze svého kouzla, kdy jména zemí, kam se podívali členové královského poselstva zněly čtenářům stále značně exoticky, ale okouzlení zcela novým prostředím zůstává.