Originální název: The Angel of Terror

ISBN: 80-85363-56-9

Naše vojsko (2012) 80-85363-56-9 296
Cesty (1993)
K.Voleský (1931)

Odsouzený údajný vrah uprchne, aby se spěšně oženil s hezkou nemajetnou dívkou z ulice. Naplnil tak sice podmínku nároku na dědictví, ale vzápětí je sám mrtev. Při objasňování jeho záhadné vraždy se bohatá mladá vdova spřátelí s jeho neobvykle půvabnou sestřenicí a bývalou snoubenkou. Jedna z žen se díky záludným a lstivým intrikám stává andělem hrůzy tohoto příběhu, v němž je chvílemi bezmocný i londýnský Scotland Yard.

Kniha vyšla ještě v roce 1993 společně s kriminálním případem Kokainová dáma. (Založil/a: milanr)

jehlaspichlas
  4. 5. 2013, 11:26
Román Anděl hrůzy je zajímavý román, obzvláště jeho hlavní protagonistka, chladnokrevná intrikánka, vražedkyně, které není radmo věřit. Na druhé straně naivní dívka, která díky ní přišla několikrát o život. Sám román mi krapet připomíná Laclosovy Nebezpečné známosti, jen s tím rozdílem, že některé manipulativní postavy se nezastaví ani před vraždou.
JarKun
  21. 2. 2016, 13:22
Při čtení jsem si ani neuvědomil, jak moc stará ta kniha je ... Wallace je kvalita, dá se číst i po letech, je vidět, že zlo a intriky hýbou světem stále stejně. Příjemná kniha na cestování.