Byli jsme a buben

Byli jsme a buben

Podtitul: Odvrácená tvář Járy Cimrmana

Originální název: Byli jsme a buben: Odvrácená tvář Járy Cimrmana
Poprvé vydáno celosvětově: 1988

Na prvním čtení je patrný nezestárlý jazzový humor Karla Velebného. "Kája Velebný vnesl do cimrmanovského tématu neopakovatelný, originální humor. Pro mě to bylo zjevení. Teprve skrze něj jsem se dostal k jazzu a začal se mi líbit," vzpomíná Jiří Šebánek na legendárního jazzmana a výborného člověka Velebného, od jehož smrti uplynulo letos už celých deset let. Jazzová improvizační hravost souzněla dobře s hravostí cimrmanů. "Pro nás to od začátku byla hra. Měli jsme roupy, prostě jsme se nudili, a tak jako jiní hrajou kuželky nebo kulečník, my jsme si hráli s Cimrmanem. Nenapadlo nás, že to přežije tak dlouho. Ale ukazuje se, že je to humor, který má v sobě něco přitažlivého i pro stále nové generace," říká Jiří Šebánek. (Založil/a: andrea.n)

veck.nuh
  18. 10. 2014, 6:48
Kniha byla pro mne svým způsobem zklamáním, i když jí dávám tři hvězdičky. K cimrmanskému humoru prostě potřebuji "cimrmany" slyšet. Teprve jejich interpretace je to koření, které dodá pravou chuť.