Originální název: Le Prince des voleurs

Omega - 2014
ISBN: 978-80-7390-135-6

Omega (2014) 978-80-7390-135-6 248
Daranus (2008) 978-80-86983-37-0 256
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1992)

Středověká romantická legenda o anglosaském zbojníkovi, který za vpádu Normanů do Anglie shromáždil skupinu statečných mužů, vytvořil z nich svou družinu a vykonával po svém spravedlnost nad uchvatiteli.
Text byl podroben pečlivé redakci a upraven tak, aby zaujal moderní čtenáře všech věkových kategorií.

Pend
  30. 7. 2012, 6:23
Knížka nepatří mezi Dumasova vrcholná díla. Nemá souvislý děj, je spíše poslepovaná z jednotlivých událostí, ke kterým došlo v Anglii a Sherwoodu. A navíc má tragický konec.
LadysR2
  28. 1. 2013, 9:08
No po Třech mešketýrech a Monte Cristovi jsem byl natěšenej na další jízdu. A proto přišlo trochu zklamání. Místy jsem se nudil a závěr mě fakt naštval. Tenkrát jsem ještě neuměl ocenit tragické konce.
Lucy Sisk
  8. 7. 2012, 18:03
Byla jsem příjemně překvapená, protože po přečtení Monte Crista jsem si neuměla představit, že by se mi zalíbilo i něco jiného. Ale pání. Doporučuji všem, protože pohled na Anglii a střídání panovníků je povznášející. Nejvíce se mi líbila kapitola, ve které Robin Hood 2x opil biskupa.
Ajka13
  18. 7. 2012, 15:38
Tak nevím, jestli jsem byla moc ovlivněna filmem, ale očekávala jsem úplně něco jinýho. Musím ale uznat, že špatný čtení to rozhodně není. Sice na Tři mušketýry, který jsem od něj četla zatím jako jediný jeho dílo, to asi nemá, ale rozhodně je to krásné dílo, který by si měl člověk přečíst. Navíc smutný až tragický konec dělá knihu zajímavější. Ozblášť, pokud čekáte Happy end.
Fešná Bleška
  27. 8. 2014, 15:48
Přečíst se kniha dá celkem dobře, ale mě prostě nějak nevtáhla. Zmiňovaní Tři mušketýři a Christo prostě zaujmou daleko víc než Robin Hood. Ale každý autor má svá slabší díla. Konec byl zajímavě vyřešen, neboť polovina či ještě románu je sestaveno ze samých dobrých, občas až groteskních situací, a tak trochu té tragiky uvítáte. Na druhou stranu je to román, který rozhodně patří do všeobecného rozhledu a tak stojí za to jí alespoň jednou přelouskat.
Th3 T3mpt3r
  7. 1. 2013, 18:02
Světoznámá anglická legenda v rukou jednoho z nejlepších francouzských romanopisců doby romantismu. Co z toho vznikne?
Geniální a strhující dílo, které nemá obdoby.
Ra-Amon
  9. 9. 2012, 12:38
Určitě to nebylo špatné čtení,ale kvalit Hrabě Monte Cristo to bohužel nedosahuje. Zajímavý pohled na počátek tisíciletí v Albionu. V knize se střídají zajímavé pasáže s těmi méně zajímavými,ale rozhodně se čtenář u této knihy nenudí. Se seriálem,který se kdysi dávno vysílal, to nemá nic společného,snad jen ten název. Trošku smutný je bohužel konec knihy a dávám průměr,tedy za tři.
Barca9358
  18. 9. 2015, 20:44
Asi jsem čekala nějakou větší zápletku, příběh se skládá spíše ze střídání svateb většiny zbojníků, nebo z přepadání v lese, které má téměř pořád stejný scénář. Ale kniha se mi líbila, je to taková milá oddechovka.
Floween
  4. 11. 2014, 16:19
Za pět, protože už si ani přesně nepamatuju, jaká byla, ale že jsem na konci brečela jak stádo želv. Dodnes mám takřka knedlík v krku a nemám odvahu to číst znovu.
Cimr
  21. 7. 2016, 0:27
Povím vám příběh. Jednou do Sherwoodského lesa přijel na koni tlustý mnich s pytlem plným dukátů. V tom se před něj postavil stařec a poprosil ho o almužnu. Mnich odmítl a v tu chvíli stařec shodil svršky a pod nimi se skrýval... Robin Hood! Ten vyzval mnicha, aby s ním povečeřel a pak zaplatil za onu hostinu tím pytlem dukátů. Když mnich odmítl, tak mu Robin peníze vzal a mnicha z lesa vypoklonkoval. Ještě dlouho se pak zbojníci této historce smáli... Ano a tento zábavný příběh si v různých obměnách v této knize přečteme asi 500x. Tato kniha Alexandra Dumase totiž nemá klasický děj, který by spěl k nějaké pointě. Je to spíš série veselých a dobrodružných příhod, až na to, že nejsou moc veselé a vlastně ani moc dobrodružné. Chybí propracování postav, chybí humor, chybí napětí (nejzajímavější pasáže, např. souboje, se odbydou vždy jen v pár větách). Ale hlavně - chybí hoodovská legenda. Robinovi jaksi scházejí hrdinské rysy; je tu vypodobněn jako takový chlapík, co si žije po svém v lese a rád se občas převléká za jiné lidi. Nejhorší pasáž? Když se Will rozhodne oženit svých snad šest nebo sedm bratrů. Kapitola, která asi na dvaceti stranách řeší jednoho bratra po druhém, jak jsou nuceni do sňatků, které se jim nezamlouvají jen proto, že si to přeje jejich bratr Will, který se tím náramně baví. Pointa? Žádná. Opravdu, je mi líto, ale číst tuto knihu pro mě bylo skutečné utrpení...