Simona Monyová

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Belami - 2012
ISBN: 978-80-87166-10-9

Belami (2012) 978-80-87166-10-9 112

Vražda Simony Monyové zasáhla nejvíc její nejbližší, ale stejně tak i její přátele a také čtenáře. Poté, co začala kolovat řada spekulací a účelových informací, chtěli jsme všem, kdo o to budou stát, přiblížit Simonu takovou, jakou podle nás opravdu byla.
Kdyby se její život odvíjel podle běžných pravidel, možná by sama jednou jako stará a úspěšná spisovatelka napsala paměti. My jsme mohli dát dohromady jen útržky vzpomínek na chvíle s ní, které by se měly složit do mozaiky zobrazující průběh Simonina života až do posledního dne, kdy ji ubodal její manžel. A i když víme, že měla chyby, zůstane pro nás vždycky báječnou mámou, dcerou i sestrou, věrnou přítelkyní, vtipnou i citlivou autorkou románů, jejichž příběh mnohdy inspirovaly skutečné události, aniž to kdokoli tušil. Kdybychom to věděli, mohly nás právě její knihy možná dříve varovat. Kéž tedy aspoň tato kniha poukáže třeba mezi řádky na to, že láska a důvěra může být někdy nebezpečná a že milovat se má na život. Ne na smrt. (Založil/a: Zuntici)

skranak
  24. 6. 2014, 19:59
Celá kniha jsou vlastně její příběhy,které píše ve svých knihách. Takže mě to ani nepřekvapilo, vše už bylo jasný z jejích knih. Je překvapující,že to nikoho nenapadlo,že to musí prožívat i v reálném životě,protože kdo to nezažije,tak to tak dokonale nenapíše. Je smutné,že to musela takhle dopadnout.