Apač, který chtěl být orlem

Apač, který chtěl být orlem Originální název: Sky

Garamond

Garamond

Autor úspěšné knihy Válečný reportér, fotograf Patrick Chauvel, vypráví o pozoruhodném přátelství s Apačem Sky Eyes, stopařem speciálních amerických jednotek tzv. LURPS. Obrovský voják, z poloviny Indián, z poloviny Skot, s nebesky modrýma očima se stal pro osmnáctiletého válečného reportéra z Francie doslova přízrakem, který se zjevoval a opět mizel, jak se mu zachtělo. Příběh jejich neobyčejného přátelství pokračuje v pařížské džungli, ve které byl, jak se později ukázalo, Apač zranitelnější než v té vietnamské."Jednou o mně napíšeš knihu," řekl jednou voják fotografovi, a tak se i po 35 letech stalo. (Založil/a: Patricio)

Patrick Chauvel Patrick Chauvel
*07.04.1949

Dadzi
  4. 2. 2014, 14:17
Wau! Jde říct vůbec něco jinýho? Chauvel umí!

Těším se na další knihy,... Zatím mě přesvědčil u všech třech, které u nás vyšly, že je nejen skvělý fotograf, ale i spisovatel ...
Manonka
  21. 2. 2014, 15:42
Nádherně napsaná kniha. Je to ohromně silný příběh, chvilkami drsný, chvilkami veselý, ale nakonec ve mě zanechal velmi smutný pocit nad osudem Skye. Je to příběh, který čtenáře nemůže nezasáhnout, skvělé... Endžu!
de_la_magorissima
  7. 6. 2013, 18:18
Nádherný příběh o přátelství, pohledu společnosti na Vietnam v 60.letech a válce, kterou si každý její přímý účastník nese v sobě po zbytek života. Plakala jsem.
mash4077
  12. 1. 2016, 16:57
Hodně dobrá kniha se zajimavým a dobře vyprávěným příběhem. Hodně dobře napsané, asi si přečtu i Chauvelova další díla, protože tohle mě hodně bavilo.
Patricio
  6. 5. 2012, 19:57
Kniha vás tak pohltí svou drsností, hrdinstvím a nakonec velkým přátelstvím dvou mladých kluků, že o ní budete ještě dlouho přemýšlet.