Pan Auťák a pražské tajemství

Pan Auťák a pražské tajemství Originální název: Pan samochodzik i tajemnica tajemnic
Poprvé vydáno celosvětově: 1975

Albatros - 1982
ISBN: 13-758-82

Albatros (1982) 13-758-82 256

Pan Tomáš, historik umění a pracovník polského ministerstva kultury, je pověřován svým ministerstvem pátráním po zmizelých, ukradených a jinak zašantročených uměleckých památkách. Kluci z pionýrského tábora, s nimiž se seznámil při svém prvním dobrodružství, mu dali přezdívku pan Auťák - podle starého vehiklu, v němž jezdí. To auto je ovšem vehikl jen napohled - všichni se mu posmívají a netuší, že pod legrační kapotou se skrývá nejnovější motor Ferrari 410 se zvláštním zařízením, jež činí vozidlo obojživelným. S tímhle autíčkem jel pan Tomáš z apomoci kluků hledat poklad templářů k polskému hradu Malborku, a s ním se nyní vypraví až do Prahy. Původně pronásleduje zloděje, kteří pašují polské starobylé ikony přes Prahu do Vídně, ale v Praze se situace neočekávaně zamotá a pan Auťák musí své detektivní nadání uplatnit i v dalších napínavých záhadách. (Založil/a: vladislaus)

Zbigniew Nienacki Zbigniew Nienacki
*01.01.1929 - †23.09.1994

vladislaus
  7. 5. 2012, 16:12
Pamatuji si, že jsem v dětství tuhle knihu dostal ve škole za prospěch z vyznamenáním. Jedna z lepších, které jsem dostal. Pan Auťák byla jedna z mých oblíbených literárních postav a myslím si, že i dnešní děti může zaujmout.
Pend
  1. 8. 2012, 18:35
Oblíbená knížka v době, kdy jsem chodil do školy. Hlavní hrdina je takový polský Indiana Jones se skvělým autem. Důležitou roli v tomto příběhu hraje i německá doga Prot. A příběh se odehrává v Praze.
Hledající
  12. 2. 2016, 10:09
Detektivní příběh ze staré Prahy od autora "Pana Auťáka a templářů". Co dodat - krásné, poutavé, magické. Dostal jsem ji jako dítě, čtu ji dosud (Pana Auťáka mám ale o chlupínek radši).
jm
  20. 6. 2014, 21:19
Tuhle knížku ze série o panu Auťákovi jsem si dokonce koupila, protože se odehrává v mé milované Praze - a to dokonce v těch jejích částech, které mám nejradši. Mám ráda knížky, ve kterých se snoubí dobrý příběh s novými informacemi, a toto je rozhodně jedna z nich.