Xenogenesis 3: Imago

Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Polaris - 2000
ISBN: 80-85911-62-0

Polaris (2000) 80-85911-62-0 248

Dlouhodobé křížení mezi pozemšťany a Oankali je skoro u konce, když tu je náhle ohrozí dítě. Není to však chlapec ani děvče: Jodahs je lidské óloi, třetí oankalské pohlaví. Mohlo by se stát pojítkem mezi vším, co je lidské a co není: je schopno měnit tvar, léčit raněné a měnit DNA pouhým dotekem. Ale lehce defektní óloi může zničit svět, zmutovat půdu, po které kráčí a šířit choroby každým svým vydechnutím.

Malé dítě se bude muset snažit ovládnout síly vymykající se lidskému chápání, jinak se stane doslova živou pohromou. Aby přežilo, musí Jodahs objevit jedinou věc, kterou úžasná věda Oankali nikdy nedokázala: zázrak. (Založil/a: Snicketka)

Octavia E. Butler Octavia E. Butler
*22.06.1947 - †24.02.2006

HELLBOY-DB
  9. 2. 2013, 19:46
Opět, jako v případě druhého dílu, i tady měl příběh ze začátku problém dostat se na správnou kolej. Je ale také pravda, že po tomto zaškobrtnutí, se vše začíná ubírat tím správným směrem. A tak si mě dobrodružství s bytostmi, které jsou prvními svého druhu, získalo až do konce. ===80%
Celkově sérii hodnotím jako velmi dobrou, v níž vystupuje pro mě velmi zajímavá mimozemská rasa. I když od druhého dílu je kvalita mírně slabší ale s nesestupnou tendencí. ** 80% **