Devět rostlin touhy

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-249-1647-7

Ikar (2011) 978-80-249-1647-7 288

Svěží, napínavý a originální román v sobě spojuje romantické hledání osudové lásky, nadhled a humor, také spoustu mystických prvků a velkou dávku dobrodružství.

Dvaatřicetiletá Lila, úspěšná autorka reklamních kampaní v rušném New Yorku, se snaží najít nový smysl života. Právě se vzpamatovává ze čtyřletého nepodařeného manželství a po drsném rozvodu si koupila byt na Manhattanu. Žije osaměle v betonové džungli městského centra a snaží se opatrně navazovat nové vztahy.
Její život změní maličkost - na tržišti se náhodou seznámí s pohledným prodavačem a koupí si od něho svou první exotickou rostlinu. Květina ji naprosto uchvátí, stejně jako přitažlivý David. To je ale teprve začátek! Lila si už sice začíná představovat nový život s novou láskou, jenže pak vstoupí do veřejné prádelny, kde v zadní místnosti roste devět vzácných a drahocenných rostlin. Majitel, záhadný Armand, zasvětí Lilu do tajemství: Na světe existuje devět zázračných rostlin, a komu se podaří je shromáždit, získá všechno, co si kdy přál. Od té chvíle má Lila dojem, že se ocitla uprostřed nebezpečné, vzrušující a nepředvídatelné pohádky. Vydává se do mexického pralesa hledat devět rostlin touhy - a postupně zjišťuje, co vlastně chce a co všechno může dostat od života... (Založil/a: Lidusha)

psychoklara
  16. 1. 2015, 10:20
Zajímavě začínající příběh okořeněný pozoruhodnými a z počátku i pravdivými informacemi o rostlinách se později zvrhne ve snůšku nesmyslů, rádoby erotických scén a hromadu pověr a blábolů. Hlavní hrdinka se zpočátku jeví jako sympatická osoba, později se ale ukáže, že je mimořádně neschopná, extrémně nadržená a každým svým činem způsobí katastrofu. Když se jí občas něco povede (např. objevit vzácnou rostlinu), je to jen naprostá náhoda a v podstatě na tom sama nemá žádnou zásluhu. Tím se pro mně ke konci stala velmi nesympatickou postavou a její příběh jsem dočítala s nechutí. Autorka se zkrátka snažila vytvořit exotické a erotické čtení pro ženy, což se sice podařilo, ale kniha asi uspokojí jen velmi nenáročné čtenáře. Pokud Vám nevadí číst příběh, kde je běžným výjevem nahá, pižmem potřená Američanka pobíhající v džungli po čtyřech s rostlinou v ruce (ano, počítáte správně, zřejmě má pátou končetinu), pak směle do toho.
Evelýny
  7. 8. 2014, 20:08
Příběh, který mě zaujal svojí originalitou - neobvyklostí. Místy mě unikal do fantazie, které jsem zas až tak neporozuměla. Na konci jsem však cítila takový klid v duši - za klid v duši a originalitu tři hvězdy.
Alaglesia
  1. 1. 2013, 19:18
Kniha o rostlinách a souznění člověka s přírodou. Příběh ženy z New Yorku, která prochází vnitřní transformací a učí se souznít s přírodou byl velice čtivý. Člověk se také dozvěděl spoustu zajímavých informací o jednotlivých druzích rostlin. Chvílemi se příběh "zvrhl" ve fantasy dobrodružství, které bylo nad rámec mého chápání.
Laděnka Šušu
  31. 1. 2014, 14:58
Úžasná kniha, opojná, jako samotné rostliny v ní, i s nepatrnou dávkou fantasy, napětí, vůně, i zajímavé postavy, kniha lehce člověku jako takovému naznačuje, že i on je součástí přírody, a že k ní patří, a že i mezi šedivým světem a betonovými budovami ve městě máme přesto svůj úkol.