Já se nebojím

Já se nebojím Originální název: Io non ho paura

Havran
ISBN: 80-86515-56-7

Havran 80-86515-56-7 206

V románu Já se nebojím (r. 2001 odměněn cenou Viareggio) se ocitáme v malinké, geograficky blíže neurčené vesničce na jihu Itálie. Je horké léto roku 1978. Protagonisté románu jsou děti ve věku mezi 5 a 12 lety. Jedním z nich je Michele Amitrano, jenž se jako dospělý vypravěč vrací k událostem, které jej hluboce poznamenaly.
Já se nebojím je syrový a něžný román o krutosti světa, o předčasném loučení s časem dětských her a bezstarostnosti a také o boji s děsem a strachem, který si v sobě nosí každý člověk. (Založil/a: katchenka)

Niccolo Ammaniti Niccolo Ammaniti
*25.09.1966

Skřítek
  28. 3. 2013, 9:42
Komentář není negativní, tématem je skutečná událost, která sloužila jako předloha k napsání novely, a toto zjištění je první z drtivých, syrových, depresivních a trýznivých, které kniha na čtenáře chystá. Momenty, kdy se rozčílíte do běla( absurdita absence přemýšlení hlavního hrdiny), střídají ty, kdy skrz slzy nevidíte na petity.