Dnes 13, zítra 30

Dnes 13, zítra 30 Originální název: 13 Going On 30
Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Baronet - 2004

Baronet (2004)

Zábavně a citlivě napsaný příběh o dospívání, snech a jejich naplnění, který vznikl podle stejnojmenného filmového scénáře.
Příběh začíná o třináctvých narozeninách Jenny Rinkové. Jenna závidí svým spolužačkám, že jsou více šik, chtěla by být dospělá, vypadat taky tak úžasně jako modelky v časopisech, mít krásný byt a skvělé zaměstnání. K narozeninám dostane od nejlepšího kamaráda dárek: Vysněný dům, který pro ni sám vyrobil, a kouzelný prášek, který prý dokáže splnit všechny sny. Pak dojde k něčemu, co Jenně převrátí život nohama.
Když se druhý den probudí, je její přání splněno. Je dospělá a všechno, co si kdy přála, se stalo skutečností. Dokonce zastává významnou funkci v módním časopise, o čemž se jí snad ani nesnilo. Avšak brzy vystřízliví a začne zjišťovat, že není všechno růžové, že život dospělého člověka, ani úsěšného, není nijak idylický. A tak zatouží po tom, aby jí bylo opět třináct, mohla svůj život prožít znovu, vyvarovat se chyb a zařídit si budoucnost jinak. (Založil/a: Kůstka)

Christa Roberts Christa Roberts

SarkaD
  20. 6. 2015, 14:23
Tato kniha mi otevřela oči.No kdo by si nepředstavoval svoji budoucnost.Pomocí této knihy jsem zjistila že nebude tak růžová jak je v mých snech.Kniha je psaná pěkně,ale nepatří mezi mé oblíbené knihy.Dobře se četla.
A je podobná dost s filmem.