Konec světa, část 1

Poprvé vydáno celosvětově: 1940

Erika - 1992
ISBN: 80-900091-7-4

Erika (1992) 80-900091-7-4 386

Konec světa je první román ze série o Lannym Buddovi od Uptona Sinclaira. Byl publikován v roce 1940. Příběh se vztahuje na období 1913 až 1919, před a po první světové válce.
V českém překladu je kniha rozdělena do dvou částí. (Založil/a: Yellow)

MatesS
  10. 8. 2013, 12:31
Snad jen jediná výtka - ve vydání nakladatelství Erika je neskutečně překotný a nezřídkakdy "nečitelný" až nejapně působící překlad, což považuji za poměrně vypasenou mouchu na jinak velice zajímavém románu o dospívání mladého muže v období první světové války. Lannymu Buddovi se ale také nedá, jako hrdinovi, moc věřit. Takhle nemluví a nikdy nemluvil žádný čtrnáctiletý kluk. Opět v tom možná hraje roli český překlad, ale tak hluboké myšlenky jsem já osobně začal ve své hlavě nalézat mnohem později.
Četba je to ale zajímavá a poučná pro všechny, kdo chtějí nekompromisně nahlédnout pod roušku první světové, tehdejšího rozdělení moci a dobových reálií. Rozhodně budu pokračovat v této sérii.