Finklerovská otázka

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Odeon - 2012
ISBN: 978-80-207-1424-4

Odeon (2012) 978-80-207-1424-4 352

Humoristický román ze současné Británie se dotýká ožehavé problematiky antisemitismu a antisionismu i záležitostí obecně lidských – přátelství, partnerství, kariéry, víry a konečně i života a smrti. Autor za něj získal v roce 2010 Bookerovu cenu. (Založil/a: al-ma)

Howard Jacobson Howard Jacobson
*??.??.1942

teite
  5. 1. 2015, 19:44
Moc mě mrzí, že nemůžu bodovat půlhvězdičkou - přidala bych ještě půlku za humor hlavně zpočátku knihy, pak už mi přišla daleko spíš tragická než humoristická. Možná proto, že všechny hlavní postavy mi byly opravdu z duše protivné :-) , ale spíš to bude tématem, jemuž se smát je opravdu dost obtížné.
Franny_Glass
  20. 6. 2012, 9:07
Kniha má dobrý začátek a velice silný konec. Zbytek je průměrný. Ten Man Booker mě vlastně docela překvapil. Nebýt toho, že je H. Jacobson sám Žid, nedostalo by se podle mě knize ani takové pozornosti.
Co je na tom ale dojemné je to, jak sám autor říká, jak se humor vždy prolíná s nějakou tragédií. Nebudete se u toho smát, ale občas se pousmějete. A že ty dvě věci jdou ruku v ruce... je vlastně pravda.