Procitnutí půlnoci

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Brána - 2012
ISBN: 978-80-7243-577-7

Brána (2012) 978-80-7243-577-7 280

S dýkou v ruce a nenávistí v srdci se krásná vdova Elise plíží po nočních ulicích Bostonu, aby pomstila smrt svého jediného syna. Využívá přitom své neobvyklé schopnosti, která jí byla dána do vínku, zároveň ji však ničí… Samotářský Tegan, chladnokrevný upír z Rodu, má podobné poslání – zabít co nejvíce nepřátelských Škůdců. Cesty obou hrdinů se zkříží a vzniká mezi nimi zvláštní svazek, který je nakonec schopen přerůst v něco hlubšího.

Půlnoční procitnutí je třetím pokračováním velice úspěšné upírské milostné ságy Půlnoční rasa od americké spisovatelky Lary Adrian. Opět se ocitáme v temném a nebezpečném světě upírů, jehož existence zůstává běžnému smrtelníkovi utajena. Odvíjejí se před námi osudy již známých hrdinů a netrpělivě očekáváme, kam nás tentokrát zavede autorčina imaginace. Kniha, jejíž napínavý děj je okořeněn scénami plnými vášně, byla přeložena do řady jazyků a získala si nadšené příznivce tohoto žánru po celém světě. (Založil/a: marr13)

trpaslyk
  4. 6. 2012, 13:03
Opět má příběh velmi rychlý spád a je psán perfektně čtivě. Dějově plně navazuje na předchozí díly, jen se do popředí dostává zase další z bojovníků Řádu a jeho soukromí. Dozvídáme se více informací z jeho minulosti a nachází si svou družku. Jeho podlehnutí ženě je ale zatím nejkomplikovanější, protože jde o nejvíc drsného a samotářského člena Řádu. Stejně jako u předchozích dílů jsou tu otevřeně popisovány sexuální scény, poprvé se děj přesouvá i mimo Spojené státy, ale nemá to nijak významný vliv.
marr13
  9. 6. 2012, 19:09
Je pravda, že Lara Adrian píše velice otevřeně co se týče sexu. Ale nějak mi to připadá, že to k této sérii patří. Četla jsem tuto sérii v angličtině a je to každým dílem zajímavější, hlavně dějově. Každý díl je o jednom válečníkovi a docela mě mrzí, že to nemá více propojené s ostatními.Ale je to čtivé a pokud si chcete odpočinout a zabrousit do jiného světa. Doporučuji.
Samotný Tegan je velice přitažlivý temný a jeho knížka mě bavila.Příští kniha je o Riovi,ale je otázka, jestli u nás výjde. Brána hodně váhá a jedna kniha za rok v této sérii, je opravdu na dlouho.