Originální název: The Jungle

Družstevní práce (1931) 370
Družstevní práce (1929) 370
Jan Laichter (1909)
Rovnost (1906) 350

Na počátku tohoto století prošly Spojené státy prudkým rozvojem industrializace. Tento rozvoj znásobil bohatství již zámožných vrstev a naopak chudé občany této země uvrhl do ještě větší bídy.

Tuto skutečnost skvěle umělecky ztvárnil význačný americký spisovatel U. Sinclair. Román Džungle je otřesným obrazem tehdejších amerických poměrů, které panovaly na jatkách v Chicagu. Na osudu několika litevských přistěhovalců vylíčil Sinclair bědný osud těch, kteří přicházejí z Evropy do Ameriky. (Založil/a: Yellow)

HELLBOY-DB
  25. 12. 2014, 10:26
Úvod je celkem klasika o cestě rodiny za něčím lepším, ale po přistání v Americe se naděje na lepší život, poměrně rychle vytrácí. V tomto bodě se příběh mění v perfektní sondu do života přistěhovalců, kdy začínají přicházet na to, že i tady bude život o dvou kůrkách. Co mě tu dál zaujalo, byly části příběhu z jatek, to byla hodně vydařená nechuťárna. Dal jsem na doporučení, že si ji mám přečíst a nelituji ===100%.