Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Můj chlapec a já

100%
5 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Můj chlapec a já
Poprvé vydáno celosvětově: 1974

Nejnovější vydání:
Československý spisovatel - 1977
ISBN: 22-123-77
Počet stránek: 300
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Československý spisovatel (1977) 22-123-77 300
(Založil/a: Rudka)

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

lucascus
100% 100% 100% 100% 100%
  4. 1. 2014, 17:20
Více než zajímavé zachycení nové generace (zde konkrétně mladé generace kolem roku 1968). Co bylo Ptáčníkovo "Město na hranici" pro generaci poválečnou, to je "Můj chlapec a já" pro generaci srpnovou. A přestože autorka hledí na věc z druhé strany barikády (prokomunisticky), nikterak mi to nebránilo si toto dílo užít.
Rudka
  9. 5. 2012, 10:48
Slova autorky ke knize - Chtěla jsem ve své knize zachytit, jak se proplétá a splývá minulost, přítomnost i budoucnost, jak těsně jsou neviditelnými pouty spojeny různé generace, i když se někdy neuznávají, nechápou, a dokonce třeba ani neznají. Chtěla jsem ukázat, s jakými obtížemi je přenášen ohníček myšlenky ma lepší uspořádání světa, jak těžké je přiblížit se k cíli a jaké štěstí pramení z toho, že člověk smí nést štafetu aspoň kousek cesty.
Je to v podstatě deník matky, jejíž syn připisuje do textu své poznámky. Usvědčuje v nich matku z nedůslednosti, z chyb, jichž se dopustila v jeho výchově, ale navzdory všem chybám z něho vyroste normální, rovný člověk.
Byla bych ráda, kdyby moji knihu četli mladí lidé,psala jsem ji hlavně pro ně. Pokoušela jsem se jim sdělit, že jejich problémy, trápení a deziluze prožívaly v jiné formě všechny generace a že je třeba jír a zpívat, jak říká v knize babička, až do samého konce jít a zpívat.