Třikrát černá stopa

Třikrát černá stopa
Poprvé vydáno celosvětově: 1988

Odeon - 1988

Odeon (1988)

Obsahuje díla vydaná samostatně: Černý anděl, Dáma měla oranžový klobouk, Nevěsta v černém.
Anotace ke knize: Nevěsta v černém

Osudová náhoda svede dohromady pětici mužů a jeden novomanželský pár. Ve chvíli, kdy manželé vycházejí z kostela, si v blízkém domě hraje pětice mužů s ostře nabitou zbraní. Nechtěně vystřelená kulka udělala rázem z nevěsty vdovu. V ten den se nevěsta z bílých šatů převlékla rovnou do černého. Jediné, co ji od této chvíle na světě zajímá, je pomsta. Pět mužů postupně umírá zvláštním, rafinovaným způsobem daným jejich charaktery a prostředím, ve kterém žijí…

Anotace ke knize: Dáma měla oranžový klobouk

Detektivní příběh, v němž pátrání kolem zdánlivě jednoduché vraždy se stává zoufalým soubojem s uplývajícím ča­sem.

Kumulování náhod a shod v průběhu děje neužívá autor z nedostatku spisovatelské rutiny, ale záměrně pro zvýšení dramatičnosti a umocnění konečného efektu. Děj příběhu má patřičný spád, pátrání po zdánlivě jednoduché vraždě se stává zoufalým soubojem s uplývajícím časem, kdy se před vyšetřovateli objevují další mrtví.

Anotace ke knize: Černý anděl

Mladá žena bojuje s časem, aby zachránila svého muže, obviněného z vraždy milenky, před smrtí na elektrickém křesle. (Založil/a: milanr)

Cornell Woolrich Cornell Woolrich
*04.12.1903 - †25.09.1968

vladislaus
  18. 2. 2016, 18:30
První povídka Nevěsta v černém se mi dost líbila. Je dost originální. Zbylé dvě povídky jsou již slabší, přesto jsem rád, že jsem se s tímto autorem seznámil. Jeho styl psaní je dost neobvyklý.