Rozhodnutí porodní báby

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3384-0

Knižní klub (2012) 978-80-242-3384-0 560

Třetí díl německé tetralogie z temného středověku.

Magdeburg v roce 1179 Na dvorském sněmu císař Fridrich Barbarossa hodí rukavici Jindřichu Lvovi. To znamená válku a Christian s Martou každým dnem očekávají, že zasáhne i jejich vesnici. Nakonec markrabě míšeňský, Oto z Wettinu, vezme s sebou Christiana jako velitele svého vojska do boje a Marta musí čelit jiné obtížné výzvě. Oto po dobu válečného tažení předal velení nad christiansdorfským hradem nejstaršímu synu Albrechtovi posedlému mocí. Tomu je Marta se svými zvláštními schopnosti už dávno trnem v oku… (Založil/a: lera)

Jadelaine
  15. 4. 2016, 16:13
Obsahuje spoiler spoiler Třetí díl mi přišel trochu lepší než předchozí dva. Možná i proto, že Christian poprvé nevyvázl z nastražené léčky, i když to vypadalo velice nadějně.
Dumbicek
  3. 11. 2015, 10:50
Tento díl je podle mě ten úplně nejlepší. Já jsem měla pod sebou slzavé údolí. Dobře se to četlo a člověk se od toho nemohl jen tak odtrhnout.
safety
  20. 9. 2012, 21:34
skvělá jako ty předchozí dva díly.. navíc jsem se neubránila slzám a to ve velké míře... a jestli jsem to pochopila, tak budou ještě další dva díly? každopádně dávám pět hvězdiček.. a velkou poklonu autorce :)