Nádherný zmatek

Nádherný zmatek Originální název: Beautiful Chaos

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3456-4

Knižní klub (2012) 978-80-242-3456-4 504

Ethan Wate si myslel, že si už zvykl na podivné, nemožné události, které se poslední dobou dějí v jeho rodném Gatlinu, jižanském zapadákově. Jenže teď, když se Ethan a Lena vrátili domů, slova podivné a nemožné získala úplně nový význam. Gatlin sužují záplavy kobylek, rekordní horka a pustošivé bouře, zatímco se Ethan s Lenou snaží pochopit důsledky Lenina zásadního rozhodnutí. A s ubíhajícím časem začíná být jasná jediná otázka: Co – nebo koho – je třeba obětovat pro záchranu Gatlinu? (Založil/a: lera)

Kami Garcia Kami Garcia
*1972

Margaret Stohl Margaret Stohl
*1967

Celupka
  22. 1. 2013, 23:51
Tak první díl tento díl nepředčil, dala bych ho asi na stejnou úroveň s druhým. Ale jelikož jsem si ke všem postavám vybudovala vztah a přirostl mi k srdci styl psaní autorek, musím ho ocenit kladně. Velmi se těším na další díl, který v Americe vyšel v říjnu 2012 a prý má být těch dílů celkem pět v sérii o prokletých zaklínačích.
IvannaManson
  1. 3. 2015, 15:33
Kniha rozhodně byla lepší, jak ty předešlé - což jak koukám, si myslí většina. ALE - začátek knihy je opět rekapitulace toho, co se stalo v předešlých knihách - ne opravdu mě nebaví znovu číst něco, co už jsem četla, čtu novou knihu a ne, nečetla bych třetí díl, kdybych nečetla i ty předešlé dvě, takže takovéhle rozsáhlé rekapitulace jsou naprosto zbytečné. Opět je tam spoustu nepodstatných věcí, za mě bláboly, kterými se jen snaží vyplnit knihu, aby neměla tak o sto stránek méně. Ale jinak příběh už byl poutavý, bavil mě, takže nakonec i přes mínusy, které jsem musela vytknout dávám 4 hvězdičky.
Afire
  3. 3. 2013, 18:21
První díl byl napínavý, ale záživnost s dalšími díly klesá. Tento jsem dočetla s dost velkým usilím. Do dalších už nejdu.
trynitrix
  17. 8. 2012, 17:15
Tak myslím že třetí díl byl asi nejlepší hlavně co se týkalo konce a zase děj váznul jako v předchozích od začátku pořád něco řeší a pořad nic neví. A tohle asi nebyl poslední díl skončilo to tak nějak já bych řekla otevřeně.
Mark.
  19. 6. 2016, 22:03
Na jednu stranu jsem ráda, že není více dílů. Sérii jsem četla hned po sobě, a už jsem měla strach, abych se nepřiučila výrazům. Krásná čeština mi opravdu chyběla. Linkovo čéče mi lezlo hodně na nervy. Sice zůstal otevřený konec nedořešených záhad, ale na relax to nebylo špatné.
Cherry731910
  28. 10. 2013, 8:32
Kniha mě ke konci úplně přestala bavit s jedničkou se to nedá srovnavat. Když jsem se dala do čtení trojky s očekáváním ze to bude lepší než dvojka tak jsem se spletla. První díl se mi zdál jako super knížka ale další dva díly které sem četla mě ničím nenatchly.