Ela a kouzelné baletní střevíčky

Ela a kouzelné baletní střevíčky Originální název: Delphie and the Magic Ballet Shoes

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2526-3

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2526-3 96

Ela miluje balet a moc ráda by chodila do baletní školy v jejich ulici. Rodiče si to však nemohou dovolit. Elino přání se ale nečekaně splní, protože madam Za-za se rozhodne přijmout ji do hodin baletu zadarmo. A co víc, půjčí jí červené baletní špičky, které jsou prý velice zvláštní. Botky začnou večer v pokoji zářit, Ela si je obuje a v tu ránu se ocitne v Zemi kouzel – zemi, kde žijí všechny postavy z baletů. Seznámí se se Švestkovou vílou a dozví se, že Země je v ohrožení. Zlý Myší král zakázal všem tančit a zajal Louskáčka, bez jehož kouzelné moci neudělá nikdo ani jeden taneční krůček. Šikovná Ela vymyslí plán, jak získat Louskáčka zpět a Zemi kouzel znovu roztančit. Podaří se jí to? (Založil/a: Snicketka)

alča87
  17. 7. 2013, 17:36
Krátký a milý příběh pro všechny holčičky, nejen pro malé baletky. Trochu mi to připomnělo nejen Louskáčka, který v knížce vystupuje, ale i Nekonečný příběh (dítě pomáhá zachránit obyvatele kouzelného světa a má kouzelný předmět).
Klára Vrbická
  16. 11. 2016, 21:15
Je to super. Přečtený za necelou hodinu jinak fakt super kniha. Moc si ji přeju mít doma. Četla jsem zatím všechny.