Originální název: The Devil Cook

Naše vojsko - 2011
ISBN: 978-80-206-1234-2

Naše vojsko (2011) 978-80-206-1234-2 214
Vyšehrad (1984)

Napínavý detektivní příběh z univerzitního areálu amerického města Handclaspu.
Hlavní hrdinka žila bez ohledu na konvence, měla mnoho přátel a proto je i dost podezřelých z její smrti. Hlavnímu inspektorovi se ale podaří případ rychle rozluštit. Klíčem k němu se mu stal pokrm, jehož název je i titulem knihy.
Kam zmizela muži obletovaná Terry Milesová? Všichni mají jasno: přičítají to jejím záletům. Ani její manžel neprojevuje přehnaný zájem o další z těchto milostných výstřelků. Když se ale o dva dny později objeví její zohavené tělo v místech, kde by je nikdo nečekal, do popředí myšlenek Terryiných přátel se dostává vražda s příchutí ďábelského ragú. (Založil/a: milanr)

RedDuck
  12. 11. 2012, 8:09
Detektivka se mi líbila z několika důvodů. Jednak plyne takovým příjemným civilním dojmem bez nějakých násilných předělů, nemáme tu deset zvratů na deset kapitol jak to bývá u těch špatných. Postavy jsou tak akorát šablonovité aby vám to nevadilo. Přiběh je logický a před odhalením pachatele dostáváte několik indiciíí. Přitom je dostatečně překvapivý.