Vyšehrad - 1989
ISBN: 80-7021-008-7

Vyšehrad (1989) 80-7021-008-7 286
Lidová demokracie (1968)

Hlavním pojítkem několika drobných detektivních příběhů je postava kněze-otce Browna-detektiva, jehož jedinečnou předností je důkladná znalost lidského nitra.
Soubor detektivních povídek londýnského žurnalisty a spisovatele (1874–1936), autora řady filosofických prací, románů a povídek. Detektivní povídky, v nichž vystupuje jako detektiv katolický kněz Otec Brown a spolu s ním jeho přítel a spolupracovník, obrovitý Gaskoněc Flambeau, někdejší zločinec, který se stal pod Brownovým vlivem čestným člověkem a schopným detektivem. Příběhy, které nechtějí jen vzrušit a pobavit, ale v osobě Otce Browna přinášejí i filosofický podtext. (Založil/a: milanr)

jehlaspichlas
  18. 5. 2013, 11:48
Modrý kříž je bezvadná knížka, vyprávějící různé příběhy otce Browna, jenž na základě dedukce a psychologie postav a všímavosti příjde na to, kdo je zločinec. Oba výbory: Povídky otce Browna a Modrý kříž mi připomínají seriály jako To je vražda, napsala, kdy se chytrý hrdina náhle, jak je u detektivních příběhů zvykem, nachomýtne u nějakého zločinu, který vypátra, ačkoliv víme, že se to obyčejnému člověku stane jednou nebo vícekrát za život, obzvláště, když zrovna vás někdo okrade. Ale u vraždy? No, nevím...