Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Modrý kříž

84%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Modrý kříž
 Všechny obaly
Modrý kříž
 Všechny obaly


Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Vyšehrad - 1989
ISBN: 80-7021-008-7
Počet stránek: 286
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Vyšehrad (1989) 80-7021-008-7 286
Lidová demokracie (1968)

Hlavním pojítkem několika drobných detektivních příběhů je postava kněze-otce Browna-detektiva, jehož jedinečnou předností je důkladná znalost lidského nitra.
Soubor detektivních povídek londýnského žurnalisty a spisovatele (1874–1936), autora řady filosofických prací, románů a povídek. Detektivní povídky, v nichž vystupuje jako detektiv katolický kněz Otec Brown a spolu s ním jeho přítel a spolupracovník, obrovitý Gaskoněc Flambeau, někdejší zločinec, který se stal pod Brownovým vlivem čestným člověkem a schopným detektivem. Příběhy, které nechtějí jen vzrušit a pobavit, ale v osobě Otce Browna přinášejí i filosofický podtext. (Založil/a: milanr)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

jehlaspichlas
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 5. 2013, 11:48
Modrý kříž je bezvadná knížka, vyprávějící různé příběhy otce Browna, jenž na základě dedukce a psychologie postav a všímavosti příjde na to, kdo je zločinec. Oba výbory: Povídky otce Browna a Modrý kříž mi připomínají seriály jako To je vražda, napsala, kdy se chytrý hrdina náhle, jak je u detektivních příběhů zvykem, nachomýtne u nějakého zločinu, který vypátra, ačkoliv víme, že se to obyčejnému člověku stane jednou nebo vícekrát za život, obzvláště, když zrovna vás někdo okrade. Ale u vraždy? No, nevím...