Alois Nebel - Na trati

Alois Nebel - Na trati Originální název: Alois Nebel - Na trati

Labyrint - 2008
ISBN: 978-80-85935-86-8

Labyrint (2008) 978-80-85935-86-8 130

Kreslené povídky NA TRATI se odehrávají v městečku Bílý Potok, ztraceném v horách na česko-polské hranici nebo také tam, kam se hrdinové vypraví na výlety. Příběhy vypráví výpravčí Alois Nebel; vedle Wachka, Nebelovy manželky Květy a výčepního Šokina (známých z kreslené románová trilogie Bílý Potok, Hlavní nádraží a Zlaté Hory) se objevují i nové postavy: polský farář, jeho hospodyně Mária, obchodník s uměním z Prahy nebo autobusák Tonda Kočí. Povídky zachycují a komentují naši současnost pohledem obyčejných lidí ze zapadákova.V letech 2005 až 2007 vycházely kreslené povídky Na trati v časopise Reflex, od roku 2008 tiskne nové stripy Aloise Nebela týdeník Respekt. (Založil/a: jamalka)

lenisko
  24. 10. 2012, 9:02
Tak tohle je můj první přečtený komiks o Aloisi Nebelovi. Při hodnocení tohoto dílka mě jen napadá, že je to setsakramentsky zábavná a po čertech dobrá kniha se skvělými ilustracemi.. Díky :-)