Myšlení, děj neznámý

Myšlení, děj neznámý Originální název: Ochota za myslju
Poprvé vydáno celosvětově: 1971

Mladá fronta - 1974

Mladá fronta (1974)

Z obsahu: Objevení ráje. Pokusy se zavedením elektrody do mozku na krysách. Nalezení centra rozkoše.
Božský kaktus. Příběh Aztéků pod vlivem peyotlu (kaktus obsahující mezkalin) - stav alkoholického opojení, fantastické vidiny.
Jen trochu počkat. Krátkodobá paměť přechází v dlouhodobou asi po hodině. Případ dítěte, které slyšelo říkanku naposledy v době, kdy ještě neumělo mluvit a po třech měsících, když už mluvit umělo, ji odříkalo.
Nenápadně ven z podvědomí. Posthypnotické sugesce - člověku se vsugeruje nějaká reakce nebo úkon, který má provést v určitou dobu nebo při určitém spouštěči. Člověk má pocit, že to dělá z vlastní vůle, ale vlastně je naprogramován. Takto se dá i přestavět celá osobnost člověka. (Založil/a: vladislaus)

Vladimír Lvovič Levi Vladimír Lvovič Levi
*18.11.1938

vladislaus
  10. 5. 2012, 16:12
Za mých studií jsem ještě se spolužákem tuto knihu hltal a používali jsme z ní různé metody k posílení paměti a fungování mysli. Bylo to sranda, třeba autosugesce a autogenní tréning na bramborové brigádě v tělocvičně, kde jsme přespávali.