Kurandera

Kurandera Originální název: La profezia della Curandera

Motto - 2012
ISBN: 978-80-7246-576-7

Motto (2012) 978-80-7246-576-7 312

Podle dávné andské tradice v sobě mají ženy neobyčejnou energii, která je schopna vnést do světa rovnováhu a mír. Příběh peruánské dívky Kantu ukazuje, že každý člověk v sobě může nalézt sílu změnit svůj osud. Kantu je mladá, krásná a cílevědomá dívka se spoustou zájmů. Žije v Cuzcu, peruánském městě, které bylo kdysi metropolí inckého království. O dávné andské tradice, učení Pachamamy a schopnosti kuranderů – přírodních léčitelů a šamanů v jedné osobě – se nikdy nezajímala. (Založil/a: al-ma)

Hernán Huarache Mamani Hernán Huarache Mamani
*03.03.1943

borntolive
  16. 9. 2012, 21:48
Nahlédnutí do chýše v peruánských Andách pod ruky kuranderů, s jejich rituály a typickou vůní. Proces poznávání vlastního potenciálu Kantuy přináší záživný děj pro toho, kdo nepohrdne příležitostí k zamyšlení nad její (potažmo vlastní) silou, strachem, možnostmi a pocity. Jde tu o tělo, psychiku i vlastní úctu. Trochu přemrštěný závěr. Přestože knihu napsal muž, doporučuju jen těm spirituálně založeným.
VenDulin85
  12. 3. 2014, 20:25
Po celou dobu čtení jsem tak trochu se sebou bojovala, protože jsem měla problémy přijmout to, co se v Kurandeře píše. Přesto jsem musela uznat sílu peruánské moudrosti a vědomostí a jako duchovní romány to hodnotím plným počtem bodů, k zamyšlení mě to přimělo.
eri
  17. 9. 2016, 9:47
Knihu mi doporučila drahá přítelkyně v době, kdy jsem ji tak nějak potřebovala. A splnila co měla, málokterá kniha mi poskytla tolik klidu při jejím čtení, ačkoliv je přehlcena myšlenkami i postoji.