Láska za ostnatým drátem

Láska za ostnatým drátem

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-659-2

XYZ (2012) 978-80-7388-659-2 240

Šťastné milostné příběhy, v nichž zamilovaní spolu nezůstali, jsou vzácné. Ještě vzácnější jsou válečné milostné příběhy se šťastným koncem, v nichž zamilovaní stáli každý na jiné z nepřátelských stran. A zcela výjimečné jsou milostné vztahy mezi příslušníky židovského národa a stoupenci nacismu během druhé světové války. Příběh Heleny Citrónové a Franze Wunsche je víc než to všechno. (Založil/a: al-ma)

Keatin
  29. 3. 2013, 17:29
Taková jednohubka za pár hodin přečtená. Netuším, proč se kniha jmenuje "Láska" za ostnatým drátem, když o lásce nemůže být ani řeč. Vždyť mnozí již lásku, ten vznešený cit, popsali v obdobném tématu již několikrát a vzalo to člověka za srdce, prožívala jsem příběh dvou lidí, který mi nebyl lhostejný. Upřímně řečeno, tohle mě nedokázalo pohltit. Byl to spíš takový popis koncentračního tábora a toho, jak to tam fungovalo. Čekala jsem tedy úplně něco jiného a mám z tohoto dílka rozporuplné pocity ...těžko se dá uvěřit, že je to dle skutečné události, ale to je asi jen můj problém. Proto dávám jen 3 hvězdy, byla jsem na vážkách, jestli dát jen 2, ale nakonec jsem se přiklonila k vyššímu hodnocení, a to za délku zpracování příběhu, byla totiž adekvátní obsahu.
MargarethMatthews
  2. 7. 2012, 10:34
Musím přiznat, že mě dílo překvapilo z části v dobrém slova smyslu, ale z části i špatném. Neodpustím si poznámku, že dílo mělo být pojmenováno asi trošku jinak, protože ta samá "láska" tam až tak vykreslena není. I přes to ale dílo bylo velmi silné, čtivé a samotnou mě překvapilo, že je psáno "hrvatskou" autorkou. Určitě doporučuji!
Erik
  29. 4. 2014, 14:17
Krásně napsaný román,který poukazuje na to že i pod čepicí se znakem smrti se nachází trochu citu i lásky je to fakt super kniha.
nathanaelka
  7. 3. 2013, 19:13
Na mě kniha udělala hluboký dojem. Je velmi čtivá, příběhy živé a chytnou za srdíčko. Určitě doporučuji k přečtení.