Sestřičky z Elurie

Sestřičky z Elurie

Podtitul: Temná věž

Originální název: The Dark Tower: The Little Sisters of Eluria
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Jedná se o krátkou povídku, kde je hlavním hrdinou Ronald z Gileadu, již známy ze ságy Temná věž. Tato kniha je zasazena do období Rolandova života ještě před dobrodružstvím cesty k Temné věži.
Ronald se vyskytne v tajemném městě Eluria, kde žijí zelení lídé - Pomalí mutanti. Ti ho zbijí a on se probudí v "nemocnici" s ošetřovatelkami nazývanými Sestřičky z Elurie. Ty mají tajemství, pomalu mizí všichni pacienti.. Jedna se odlišuje. Krásná Jenna. Začínají mít spolu hezký vztah.. (Založil/a: Henkie)

Casey
  4. 2. 2015, 9:51
Cetl jsem Sestricky z Elurie jako prvni, aby me navnadila pred serii Temna Vez. Byla to nejkratsi knizka co jsem od Kinga cetl (precteneo cca za 3 hodiny), ale bavilo me to a do Temne veze se vrhnu s vetsim ocekavanim.
Henkie
  10. 5. 2012, 21:43
Moc pěkné. Rolanda miluju, ta jeho osobnost! Jelikož jsem již přečetla celou Temnou věž - vřele doporučuji!, tohle se mi velmi líbilo. Nejlepší knihy od Kinga! ;)
dollyk
  25. 11. 2016, 1:11
Obsahuje spoiler spoiler Povídka o Rolandovi z dob před Pistolníkem. Roland se dostane do Elurie, kde ho napadnou zelení muťáci a zraní. Probere se ve zvláštním špitále, kde, jak zjistí, sestřičky zachraňují pacienty a pak jim sají krev, protože jde o upíry. Jedna je ale trochu jiná a ta pomůže Rolandovi utéct. Tahle povídka není sice špatná, ale klidně bych se bez ní obešel.
Jantscha
  28. 8. 2016, 22:37
Z celé sbírky Všechno je definitivní, mě tahle povídka nadchla asi nejvíc, prostě nemá chybu, skvěle jsem se u ní bavila, odmítala jsem dělat cokoliv jiného, dokud jsem jí nedočetla. Tak rozkošně děsivá, vřele doporučuji!
kara.lol
  20. 6. 2012, 22:36
Rolandův svět jsem si naprosto zamilovala a tato povídka - i když krátká, není vyjímkou. Takové malé navnadění k sérii Temné věže.