Sedm sluncí na sněhu

Sedm sluncí na sněhu Originální název: Sept Soleis sur la neige

Státní nakladatelství dětské knihy - 1962

Státní nakladatelství dětské knihy (1962)

Edice: Knihy odvahy a dobrodružství (KOD)
Mrazivý kanadský sever, přístupný jen několik málo měsíců v roce, stal se začátkem našeho století vyhledávaným cílem mnoha dobrodruhů, které sem vedla touha po zlatě a rychlém zbohatnutí. Ale jejich pestré životní osudy tu velmi často končily bídou, ba mnohdy i smrtí. Kolik se zde nabízelo látky pro napínavé dobrodružné romány! R. Teldy Naim, známý současný francouzský spisovatel, napsal také dobrodružný příběh z kanadského severu. Ovšem z doby dnešní, kdy oním magnetem přitahujícím do Kanady tolik odvážlivců už dávno není zlato, ale kov ještě daleko vzácnější - uran. A ten opět pro mnohé znamená možnost snadno se obohatit, třeba za cenu krvavého zločinu... Hlavni hrdina našeho příběhu Lucien Brévanne je synek chudých rodičů, které bída vyhnala po druhé světové válce do Kanady. Jako mnoho jiných, i Lucien je hnán nepřekonatelnou touhou na daleký sever, ale nikoli touhou po zlatě nebo po objeveni uranové rudy, nýbrž snahou najít tam svého zmizelého bratra Thierryho, který byl v nepřítomností odsouzen k dlouholetému žaláři pro pokus vraždy. Lucien však Thierrybo dobře zná, a proto nevěří v jeho vinu a je odhodlán vypravit se na dalekou cestu. (Založil/a: vladislaus)

DejnaDee
  23. 9. 2014, 11:21
Přečteno v mládí, kdy jsem hltala dobrodružné, tajemné a napínavé příběhy,jak z dob minulých, tak současných. Tenkrát se mi tato kniha docela líbila, i když na Lovce mamutů neměla.