Grandhotel

Grandhotel Originální název: Grandhotel

Labyrint - 2006
ISBN: 80-85935-58-9

Labyrint (2006) 80-85935-58-9 176

Hlavní postavou „románu nad mraky“ je třicetiletý samotář Fleischman. V životě se mu nedaří. Nikdy nic nedokázal. Nikde nebyl. Neměl žádnou holku. Ale rozumí mrakům, tlakovým výším, nížím a směrům větru. Jeho životu dává řád graf s počasím a postupem času i Franz, starý sudetský Němec, který jezdí do Liberce pohřbívat své spolužáky. Fleischman, který nezná ani vlastní křestní jméno, pracuje jako holka pro všechno v Grandhotelu na Ještědu. Při pozorování oblohy na magickém místě mezi nebem a zemí zjistí, že cesta ven z obklíčeného města i jeho vlastního života vede jedině skrz mraky. Do jeho plánu ovšem vstoupí servírka Ilja, která se jednoho dne objeví v hotelové recepci. Rozhodnutí opustit město za každou cenu už ale není možné vzít zpět. Podle námětu knihy vznikl scénář pro film Davida Ondříčka Grandhotel (2006). (Založil/a: jamalka)

inhalium
  21. 6. 2011, 19:39
Jeden z hlavních představitelů současných českých spisovatelů je bohužel i Jaroslav Rudiš. Jeho dílo je čtivé, ovšem působí vlasně líbivě a ve výsledku jsem se v něm neměla čeho chytit. Ale co už, mraky jsou fajn.
Neli.studentka
  25. 4. 2013, 10:48
Kniha byla čtivá, ale nic ve mně nezanechala. Rozhodně už jsem četla lepší knihy, ale zkusím ještě Aloise Nebela.
hanci.hp
  30. 5. 2016, 10:25
Knihy Jaroslava Rudiše jsou všechny stejně čtivé, mají skoro stejně postavený příběh, dost často i podobné postavy. Ale mne to baví... /To kdyby vás to zajímalo./
pouler
  15. 3. 2012, 14:30
Velice svěží dílko, přečtené na jeden zátah, což se člověku vždy nepovede. Člověk si zamiluje Liberec, blázny a počasí vůbec :-)
criss16
  27. 11. 2011, 8:49
Myslím, že tuto knihu můžete milovat nebo nenávidět. Ještě jsem se nesetkala s někým, kdo by řekl: Bylo to hezký, ale už si to nechci přečíst. Četla jsem asi 8x a pořád nacházím nové detaily. TO mě nikdy nepřestane bavit.