Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Brány meonu

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Brány meonu
Autor:

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nejnovější vydání:
Vodnář - 2009
ISBN: 978-80-86226-97-2
Počet stránek: 359
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Vodnář (2009) 978-80-86226-97-2 359

“Ve své čtvrté knize se Jozef Karika zabývá postmoderním zkoumáním průniků klifotických sil z odvrácené strany Stromu do reality 20. století. Nejvíce pozornosti věnuje průzkumu temných aspektů Hitlerovy Třetí říše a 2. světové války. Neopomíjí ale ani 1. světovou válku, dění na Dálném východě, fenomén komunismu a Stalinova termidoru, italského fašismu, období studené války nebo současnou vlnu celosvětového terorismu.

Autor si zde v ponoru do skryté povahy katastrofických událostí a hrůzných postav 20. století neklade žádná omezení a nemilosrdně sestupuje do ještě úděsnějších hlubin klifotického zla než ve své předchozí knize Zóny stínu.

Při této postmodernistické analýze využívá nejen svých bohatých odborných znalostí historie, psychologie a filosofie, ale též imaginární vhledy a prvky učení Aleistera Crowleyho, Carlose Castanedy, Michaela Bertiauxe, Austina Osmana Sparea, Petera Carrolla nebo Ramseyho Dukese. Oporou při utváření koláže iracionálních hrůz minulého století jsou mu též sugestivní motivy různých magických škol a proudů nebo temné vizionářské záblesky spisovatelů, jako jsou Howard Philliphs Lovecraft, John Ronald Reuel Tolkien, Terry Pratchett a další.

Kniha Brány meonu – magická legenda o 20. století, jak je tomu u Jozefa Kariky zvykem, dosahuje v hloubce průniku do problematiky světové úrovně a představuje stěžejní dílo ve svém žánru experimentální literatury.” (Založil/a: SKuntziter)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace