Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Sociální politika

60%
3 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Sociální politika

Nejnovější vydání:
Wolters Kluwer - 2015
ISBN: 978-80-7478-921-2
Počet stránek: 568
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Wolters Kluwer (2015) 978-80-7478-921-2 568

Učebnice se věnuje jednak teoretickým otázkám sociální politiky, tj. těm, které se zabývají převážně zkoumáním procesů tvorby a realizace sociální politiky v rámci společenského systému, a jednak jednotlivým dílčím sociálním politikám, její konkrétním opatřením, zejména jejich smyslu a důsledkům pro životní podmínky jedinců a sociálních skupin a pro celkovou prosperitu společnosti. Obshuje proto témata politiky sociálního zabezpečení, zdravotní a vzdělávací politiky, rodinné a bytové politiky, chudoby a sociálního vyloučení.

Usiluje o zachycení moderních přístupů ve formování sociální politiky (zaměřuje se na to, co se označuje jako "sociální kapitál"), ukazuje na nezbytnost provedení významných reforem ve všech jejich oblastech. Učebnice samozřejmě poskytuje v účelné míře i aktuální poznatky o současných sociálněpolitických opatřeních v ČR.

Text je určen především posluchačům Vysoké škole ekonomické v Praze. Může posloužit však i studentům jiných vysokých škol a fakult, kteří si zvolí sociální politiku za předmět svého studijního zájmu. Poučení v ní mohou nalézt i ti, kteří se profesně zabývají sociálněpolitickou problematikou v praxi, či ti, kteří se s ní chtějí seznámit z vlastního poznávacího zájmu. (Založil/a: Keatin)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace