Návštěva bandy rváčů

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Odeon - 2012
ISBN: 978-80-207-1425-1

Odeon (2012) 978-80-207-1425-1 336

„Čas je rváč,“ říká jedna z mnoha postav, jejichž propletenec vztahů a osudů sledujeme od 70. let 20. století až do roku 2020. Bývalý punkrocker Bennie Salazar to v hudební branži dotáhne až na majitele úspěšného hudebního labelu, ale v osobním životě to není žádná sláva. Krize hudebního průmyslu jde v jeho případě ruku v ruce s krizí středního věku a Bennie sahá po alternativních řešeních – sype si do kávy šupinky zlata k posílení potence. Jeho asistentka a pravá ruka Sasha zase celý život bojuje se svou kleptomanií a traumaty z nešťastného dětství.

Spisovatelka suverénně přeskakuje mezi žánry i vypravěči, střídá časové roviny: spolu s Benniem, Sashou a dalšími z celé mozaiky postav pendlujeme mezi New Yorkem, Neapolí a dalekou Keňou. Jedním z vrcholů autorčina literárního mistrovství je ta část díla, kterou Sashina dvanáctiletá dcera odvypráví jako powerpointovou prezentaci. Jennifer Eganová dokazuje, že v životě i v literatuře je možné všechno. (Založil/a: al-ma)

Jennifer Egan Jennifer Egan
*06.09.1962

TomToman
  18. 2. 2015, 19:26
Pořád ve mně doznívá hudebnout s pauzy tohoto románu.
Moc se mi kniha líbila-- byť je sekaná jako vzpomínky v našich hlavách. Někdy až ztrácíme přehled, co bylo dřív a co později.....
teite
  19. 11. 2013, 15:02
Skvělá kniha - ačkoli není psaná chronologicky, příběh je strhující a nemá jediné hluché místo. Milé překvapení!
ROB33
  11. 4. 2016, 16:37
Komplikované, leč překvapivě velmi srozumitelné a sakra dobré čtení. Jednotlivé postavy, o nichž kapitola pojednává, se náhodně a promyšleně objevují opět v jiných časových rovinách. Celkově nutí čtenáře k zamyšlení nad pomíjivostí času a prostoru.