Mezi zloději

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-527-8

Baronet (2012) 978-80-7384-527-8 464

Ildrecca je nebezpečné město, pokud si nedáte pozor na to, co děláte. Abyste dokázali vládnout ulicím a přežít, chce to šikovnou ruku a bystré oko. Rothe naštěstí oplývá obojím. Je již léta členem Bratrstva. Zadává si se zloději a vrahy z nejšpinavějších uliček i z těch nejnoblesnějších čtvrtí. Při práci pro vládce podsvětí vyhledává a likviduje potíže uvnitř organizace – a k tomu si bokem vydělává pašováním vzácných předmětů. Když mu však šéf nařídí, aby vypátral, kdo dotírá na členy jeho klanu, objeví daleko větší záhadu – knihu, po níž, jak se zdá, pátrá spousta dalších smrtelně nebezpečných lidí. Knihu, která je možná schopna svrhnout vládce a zničit zločinecké podsvětí. Knihu, která nyní pálí Drothea do rukou… (Založil/a: Katniss Lavender)

Larion
  12. 6. 2015, 1:54
Vzhledem k tomu, že jsem knihu koupila za zhruba 38,- korun, tak jsem od ní popravdě příliš neočekávala. Autor tvořil příběh 10 let a je to znát. Začátek je takový trošku kostrbatý a má pomalejší rozjezd, který se ale rychle změní a v druhé polovině nebude mít Drothe ani vy chvilku odpočinku. Hlavní hrdina mi byl ze začátku docela dost nepříjemný. Drothe je malej, zákeřnej parchant, kterej udělá naprosto cokoliv, aby dostal co chce, ale už od začátku se mu tak nějak lepí smůla na paty a pořád se nabaluje dál a dál, až mi ho přišlo skoro líto, že chudák nemá ani čas se vyspat, protože mu jde neustále někdo po krku. Jakmile se ale děj trošku rozjede, už se prakticky nezastaví.
Nutno podotknout, že jde o městské fantasy
Knihu jsem dočetla jedním dechem a musím říct, že se těším na další díl a doufám, že bude brzy přeložen.