Golemovo oko

Golemovo oko Originální název: The Golem's Eye

Euromedia Group - 2005
ISBN: 80-242-1546-2

Euromedia Group (2005) 80-242-1546-2 496

Druhá kniha Bartimaeovy trilogie.

Od událostí popsaných v Amuletu Samarkandu uběhly dva roky a mladý mág Nathaniel dělá rychlou kariéru ve vládních službách. Jeho hlavním úkolem je zarazit stále odvážnější útoky tajemného Odboje. To však není lehké: plebejský gang vedený energickou Kitty uniká dál a Nathanielovo postavení - a možná i jeho život - je v ohrožení. Ocitá se pod stále větším tlakem a pak dojde v Londýně k dalším, tentokrát mnohem ničivějším útolům. Stojí za nimi stále Odboj, nebo jde o něco ještě nebezpečnějšího? Nathaniel musí co nejrychleji odhalit pachatele, a tak se odhodlá k zoufalým krokům: vypraví se do nepřátelské Prahy, ale nejen to, opět povolá drzého, hádavého a vynalézavého džina Bartimaea.
Kitty s přáteli mezitím plánují svůj nejodvážnější kousek, který má navždy změnit dějiny Londýna.Golemovo oko, pozoruhodný druhý díl originální fantasy trilogie, je opět plný magie, humoru, dobrodružství a politických intrik, mezi nimiž se mají cesty Nathaniela, Bartimaea i Kitty osudově zkřížit. (Založil/a: kelly01)

Jonathan Stroud Jonathan Stroud
*27.10.1970

colore
  16. 8. 2016, 9:28
Nathaniel je čím dál větší vůl a Bartimaeus nám trošku vyměknul, aspoň mi to tak připadá. Zato Kitty není taková bestie, jak se zdála v prvním díle. Ale pořád jsem se bavila, tak jsem zvědavá, čím mě překvapí poslední díl.
keddy79
  15. 10. 2014, 17:07
Díky Bartimaemu a pohledu ze strany Kitty je kniha lepší než první díl. Ale Nathaniel to kazí, z protivného spratka se stal jen nabubřelý ctižádostivý frajírek. Škoda
Margot
  14. 9. 2011, 20:47
to, co se načalo v prvním díle se zdárně rozbíhá a nabírá neuvěřitelné tempo. bartimaeovy odmluvy jsou drzejší (a značně vtipnější, některé pasáže jsem předčítala příteli nahlas a řehtali jsme se u toho několik minut :-D a až tenhle díl dočtete, nebudete ani chvilku váhat a hnedka začnete s dalším :-)
Elisa99
  21. 11. 2014, 17:40
Tento díl je pro mě ten slabší z celé trilogie. Nedokáži ani říci proč. Samozřejmě je opět plný humoru, Bartimaeus je opět ironický a Nathnaiel je protivný spratek, ale na celém díle je mi nesympatická právě Kitty. Doporučuji přečíst, aby jste mohli pokračovat v třetím - nejlepším a konečném - díle.
MartanexXx
  14. 10. 2013, 11:50
Lepší jak první díl a to hlavně díky postavě Kitty a tajnému odboji. Nataniel pořád padesát na padesát. Ukecanej džin super.
LAMBY
  30. 5. 2011, 21:58
Povedené pokračování prvního dílu. Napínavý děj plný démonů, honiček a hlavně humoru :D Zajímavé také je že se hlavní postava ocitne v Praze, kde se snaží vyřešit záhadu o golemovy. Určitě doporučuji :))