Ptolemaiova brána

Ptolemaiova brána Originální název: Ptolemy's Gate

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1698-1

Knižní klub (2006) 80-242-1698-1 464

Závěrečná kniha Bartimaeovy trilogie.

Tři roky uplynuly od chvíle, kdy mág Nathaniel překazil ničivý útok na Londýn. Nyní musí jako vysoko postavený člen britské vlády čelit stále větším problémům: válka, kterou Británie vede v koloniích, se vyvíjí špatně, impérium se otřásá v základech a mezi plebejci to vře nespokojeností… Bartimaeovi se v dávné minulosti nikdo nevyrovnal. Nyní, po několika letech téměř nepřetržité služby, je už však u konce sil. Přepracovaný, stále nespokojenější Nathaniel s ním zachází hůř než kdy předtím. Kdysi mocný džin je zesláblý, zranitelný a dochází mu trpělivost… Kitty se mezitím u roztržitého starého mága tajně přiučuje magickému umění, studuje démony a pátrá po Bartimaeově minulosti. Doufá, že s pomocí takto získaných informací poruší začarovaný kruh nepřátelství mezi džiny a lidmi…

Ohromující závěr Bartimaeovy trilogie překračuje hranice světů. Dramatické osudy Bartiaea, Nathaniela a Kitty s v něm naposledy spojí, neboť jenom společně mohou porazit proradné mágy, odhalit děsivé spiknutí a postavit se největší hrozbě v dějinách magie. A co hůř, musí přitom spolupracovat… (Založil/a: kelly01)

Jonathan Stroud Jonathan Stroud
*27.10.1970

colore
  19. 9. 2016, 17:10
Tentokrát v některých pasážích nebylo daleko k ukápnutí slziček, ale statečně jsem vydržela. Poslední díl určitě stál za to, stejně jako dva předchozí. Opět jsem smíchem rušila sousedy :-)
Margot
  14. 9. 2011, 20:45
nádherné završení celé trilogie, Bartimaeus byl vtipnější než kdy předtím,autor odhalil hodně z historie a celkově byl díl hodně kompaktní a neuvěřitelně čtivý. nemohla jsem se pomalu odtrhnout, čekat až se vrátím z práce bylo k nesnesení, zdrhla jsem dřív, jenom abych se mohla zahrabat s knížkou. vyvrcholení celého příběhu se mi líbilo ale taky mě rozesmutnilo a donutilo přemýšlet. pro všechny kdo váhají - doporučuju opravdu moc!
Elisa99
  21. 11. 2014, 17:30
Obsahuje spoiler spoiler Ano, nejlepší díl z celé trilogii. Příběh mě do sebe vtáhl již od prvního dílu, takže jsem toto 3 pokračování přečetla během jednoho dne. Napínavé, zábavné, nápadité a velmi promyšlené. Knihu jsem nečetla jen jednou, ale pokaždé konec obrečím. Všem doporučuji!!
MartanexXx
  14. 10. 2013, 11:58
Konec zvonec Londýn se zbavil zlovolných mágů a přesto je porád pupkem světa. Plebs se dostal ku korýtku. Ne, takhle to vypadá že je tohle špatná kniha což určitě není.