Kroniky Prydainu I

Kroniky Prydainu I Originální název: The Book of Three / The Black Cauldron / The Castle of Llyr

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01526-2

Albatros (2007) 978-80-00-01526-2 400
Albatros (2004) 80-00-01424-6 400

První, druhá a třetí kniha pentalogie Kroniky Prydainu.

Z šera dávných věků povstal příběh o hrdinném Taranovi. Legenda, která si zaslouží, aby byla zapsána v Kronikách země zvané Prydain. Aby byla čtena a předávána z pokolení na pokolení. Z šera dávných věků až dodnes trvá boj statečných srdcí...
Americký spisovatel Lloyd Alexander (*1924) vytvořil na pozadí velšských mýtů jedinečný fantaskní svět. Kroniky Prydainu, napsané před více než třiceti lety, se staly klasikou anglosaské literatury a tajným tipem pro všechny příznivce J. R. R. Tolikena, C. S. Lewise a nápadité fantasy s originálními pohádkovými motivy, jemným humorem a nečekanými dějovými zvraty. Pětidílná sága vychází ve dvou svazcích. V prvním z nich najdete Knihu tří zjevení, Černý kotel a Hrad Llyr. (Založil/a: kelly01)

Lloyd Alexander Lloyd Alexander
*30.01.1924 - †17.05.2007

Antonín
  9. 6. 2013, 7:59
Této knize říkám "Opravdová Fantasy". Je přesně ušitá pro mě, nikdy jsem se nevžil do knihy jak u Kroniky Prydainu. Když jsem četl, tak sem tam byl pokaždé s hrdiny. Dalo by se říct že tato kniha mě natchla pro žánr Fantasy. Je to kniha kterou si určitě musíte přečíst.... =D
veronikaS
  23. 6. 2015, 12:00
Velice pěkná knížka,bezvadně promyšlená i když v nějakých částech dost připomíná Pána prstenů. Trvalo mi než jsem se " sžila" s hlavním hrdinou Taranem,protože jsem ze začátku nesouhlasila a také nechápala jeho rozhodnutí.To se ale s postupným dospíváním Tarana ztratilo a knížka se mi ohromně začala líbit.Lituji jen jedné události, kterou tu ovšem nebudu vypisovat. Ale určitě doporučuji k přečtení, protože je to milá kniha,která potěší.
happyness
  15. 2. 2014, 22:52
Dětský únik do světa fantazie. Kroniky Prydainu mě pohltily a sotva jsem dočetla první díl, vyžadovala jsem koupi druhého. No vážně.