Dračí brána

Dračí brána Originální název: Das Drachentor

Euromedia Group - 2009
ISBN: 978-80-242-2440-4

Euromedia Group (2009) 978-80-242-2440-4 568

Mezi lidské národy Myrdhanců a Haradonců se vkradlo nepřátelství. Díky největší dračí gardě na světě byli Haradonci dosud neporazitelní...
Když mladík Revyn vstoupil do armády dračích bojovníků, aby unikl své temné minulosti, objevil v sobě zvláštní dar: umí mluvit s draky. Tajuplná zvířata však mizí v husté mlze vysílané neznámou mocí. Aby Revyn draky zachránil, spolčuje se s elfí dívkou jménem Yelanah, která, jak se zdá, zná jejich tajemství. (Založil/a: kelly01)

Jenny-Mai Nuyen Jenny-Mai Nuyen
*14.03.1988

wwwhisk@s
  15. 6. 2013, 9:39
Knihu jsem četla už hodně dávno, ale pamatuju si, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Velice zajímavý příběh to mělo, narozdíl od většiny ostatních mi uvázl v hlavě. A to je dobré znamení. Asi si ji brzo přečtu znovu...
Nijura
  27. 12. 2012, 19:09
Tuhle knihu naprosto zbožňuji. Hodně se mi líbilo, jak jsem byla se všemi postavami v průběhu jejich životů. Nikdy na ní nezapomenu.
Simmi1
  15. 5. 2012, 15:49
Miluji fantasy a dlouho jsem hledala nějakou knihu, která mi dá, to co by každá kniha dát měla: napínaví děj (takový který dokáže zaujmout, natolik že kniha se dočte až do konce), také aby měla nějaké kouzlo, a která dodá zážitek čtenáři.
Ta to kniha mi to dala, dala mi toho více, dala mi zážitek, který budu v sobě nosit na pořád.
TajemnaM
  6. 10. 2011, 18:41
Když jsem tu knihu četla podruhé, uvědomila jsem si, jak dobře promyšlené má tahle autorka své příběhy. A to nemluvímo jejím věku. Napsat knihu, kde SPOILER!SPOILER!SPOILER! většina hlavních postav na konci zemře a stejně to má šťastný konec, to je podle mě velmi obtížné a tahle kniha takovou je. Miluju, jak Alasar spřádá své plány na pomstu, miluju, jak Ardhes roste, když tuhle knihu čtu, mám pocit, jako bych ty postavy znala odmalička. Vidím jak rostou, vidím, jak dospívají. Je to opravdu velmi dobrá kniha.
Nijura_Pudlikovna
  3. 6. 2012, 10:32
Myslím, že tuhle knihu bych si měla přečíst znovu. Po přečtení Nijury jsem si od této knížky slibovala opravdu hodně, bohužel jsem byla zklamána. Děj mi připadal příliš zmatený, nepamatuju si ani příliš souvislostí, či postav. Pamatuju si, že se mi líbily popisy, ale jelikož si nepamatuju zbytek příběhu, zdržím se hodnocení do doby, kdy si tuhle knihu znovu nepřečtu.
Yoshika
  9. 12. 2013, 23:17
Od posledních stránek jsem se nemohla odtrhnout ani s vědomím, že místo čekání, jak dopadne osud Revyna, bych se měla učit na zápočty. Stejně jako Nijura, mě tahle kniha okouzlila - nebo možná ještě víc. Rozvíjení myšlení postav (zvlášť u Ardhes), krásná myšlenka o dracích a jejich mysli a především dobře čitelný příběh. Rozhodně bych knihu doporučila všem příznivcům fantasy. Už se moc těším na další skvost od této mladé autorky :)
3MN3
  18. 4. 2011, 8:24
Kniha s dračí tématikou, kde hlavní roli hraje osud předpovězený hlavním postavám, tzv. dětí Ahirise. V knize se setkáte s láskou, nenávistí, zradou, politikou a pocitem bezmoci, protože osud nejde změnit, i když se snažíte. Kniha pro mě neskončila příliš radostně ... nebo možná ano, všichni dostali to, po čem toužili nebo co si zasloužili ... odplatu ... místo, kde mohli být štastní ...