Feudální společnost

Poprvé vydáno celosvětově: 1940

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0236-9

Argo (2010) 978-80-257-0236-9 522

Blochova Feudální společnost představuje dnes již klasický pokus o postižení totálních dějin středověké společnosti. Na rozdíl od Králů divotvůrců zde autor předkládá syntetický výklad dějin západní Evropy od pozdní antiky po ranou renesanci. Důsledně přitom vychází z jím formulované a prosazované komparativní metody. Jeho komparativní pohled na středověké dějiny se však nesoustředí na vývoj v jednotlivých teritoriích, nýbrž naopak na sledování konkrétních jevů (lenní vztahy, obchod, intelektuální inovace, proměny zemědělství, rytířská kultura, zrození měšťanstva) v různých prostorových a časových souřadnicích, s důrazem na neustálou dynamiku středověkých dějinných procesů. (Založil/a: Thinger)

Marc Bloch Marc Bloch
*06.07.1886 - †14.06.1944

CarolineS
  16. 6. 2015, 17:59
Nesmírně náročná kniha pro opravdové historické fajnšmekry. Číst ji vyžaduje napostý klid a soustředění a troufnu si říct, že kdybych si během čtení nepsala poznámky, nevím z ní teď prakticky nic. Nicméně informace obsažené v této knize považuji za stěžejní v oblasti světové medievistiky. Přesto si dobře rozmyslete, než po ní sáhnete, není to žádný oddychový románek!
anishta
  6. 11. 2013, 15:23
Sice mi chybí ještě pár posledních stránek, ale myslím, že hodnotit už můžu. Stejně to muším dočíst kvůli referátu.
Na to, že je to tak obsáhlá kniha, tak se čte celkem dobře ale velmi pomalu. Je třeba mít naprostý klid. Je třeba totálního soustředění, protože začtením, tak že nevnímáte okolí zde snad není ani možné. Obsahuje obrovské množství informací. Chvilku taky trvá než je člověk zpracuje.
Kniha to je zajímavá. Co se týče čtivosti, tak je na tom ještě skvěle oproti nějakým ostatním knihám z oblasti historických odborných knih. Pro milovníky historie doporučuji.